На масову присутність українців у Польщі реагує місцева влада. У Вроцлаві вже два місяці у автоматах з продажу квитків та компостерах, встановлених у громадському транспорті та на зупинках можна послуговуватися українською мовною версією.
Це четверта мова у таких пристроях – після польської, англійської та німецької. Державне підприємство, яке обслуговує вроцлавські білетомати, рішення про їхню «українізацію» пояснює бажанням «полегшити пересування по місту українцям, які працюють і навчаються у Вроцлаві».
У свою чергу вроцлавська редакція видання Gazeta Wyborcza таку ініціативу назвала «виявом гостинності щодо найбільшої національної меншості у Вроцлаві». У цьому місті мешкає приблизно 70 тисяч громадян України, тобто кожен десятий. Ґжегож Дзік, почесний консул України у Вроцлаві ще торік заявив, що українська мова могла б бути другою офіційною в міських установах.
Значне збільшення кількості україномовних зауважили й у Познані. Тут створили українську версію офіційного інтернет-сайту міста. «Це відповідь міста на зростання кількості мешканців української національності. Українці складають 90 відсотків від усіх іноземців, які приїжджають до Познані», – пояснює Марта Мазурек, повноважний представник мера міста з питань протидії виключенню. Так само, як і у Вроцлаві, автомати з продажу квитків «заговорили» і українською мовою, слідом за польською, англійською, німецькою та французькою.
Значне зростання кількості українців зауважили й у великих торгових мережах. Дедалі частіше у них можна натрапити на полиці заставлені популярними продуктами з України. Скажімо минулого тижня мережа Lidl провела «Український тиждень» під час якого рекламувала борщ, вареники, халву, мед, цукерки і т. ін.
Читайте також:
Прокоментуйте