За словами керівника громадської організації “Ternopil Running Club” Юрія Іванечка, пробігти будь-яку дистанцію заради підтримки України може будь-хто в будь-якій точці світу. Для цього потрібно пройти безкоштовну реєстрацію.
Разом же тернопільські бігуни подолали дистанцію у понад 427 кілометрів.
“Ми розраховували на більшу кількість учасників, але 30 – це теж добре. Для забігу облаштували зону старту та фінішу, організували чай та канапки. Маршрут пролягав набережною тернопільського ставу. Найкоротша дистанція, яку долали бігуни – 5 кілометрів. Це традиційна відстань для учасників “Ternopil Runday”. Наймолодшому учаснику акції було 11 років, найстаршому – 67″,— розповідає «Суспільному» Юрій Іванченко.
Та були серед них і учасники, які бігли значено довші дистанції. Так, зареєструвалося 10 бігунів, які пробігли півмарафон – 21.1 кілометр. Також були четверо, які бігли марафонську дистанцію – 42.2 кілометри. Це – Петро Сачко, Зоряна Биндас, Андрій Олеськів та Руслан Кошман.
За ідеєю, після реєстрації, часники забігу отримують стартові номери з фактами про війну на сході України. Для прикладу, серед них був номер 43744 – він символізував площу окупованої Росією території. Ще один — 1000500 — нагадував про кількість внутрішньо переміщених осіб внаслідок агресії Росії на сході тощо.
Чому 427 кілометрів? Це протяжність лінії розмежування з неконтрольованими районами Донецької та Луганської областей.
«У нашої тернопільської бігової спільноти є ідея зробити такий забіг традиційним і благодійним, присвятивши його Дню Збройних сил України. Виручені кошти передаватимемо волонтерам на підтримку української армії», — додає координатор “Ternopil Runday” Андрій Бородій.
Кожен учасник “Марафону, який ніхто не хоче бігти” отримає спеціальні медалі, які міститимуть частинку використаної гільзи із зони бойових дій.
Прокоментуйте