За словами рятувальників, лід на водоймах ще недостатньо зміцнів. Та, не зважаючи на перспективу будь-якої миті опинитися у крижаній воді, на ще зовсім тонку поверхню поспішають рибалки. З огляду на щорічний ажіотаж, надзвичайники нагадали правила поведінки на замерзлих водоймах.
Як зазначили в ДСНС, виходити на лід безпечно лише тоді, коли його товщина досягне 7 сантиметрів, при цьому в розрахунок береться лише товщина нижнього, зеленуватого шару. Масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині понад 15 см, а каток – при не менш ніж 12-ти. Якщо лід переходить група людей, дистанція між ними повинна становити 5 метрів.
“Лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет, де є швидка течія, джерела або впадає струмок”, – зауважили у службі порятунку.
Рибалкам рятувальники нагадали, що збиратись великими групами та пробивати багато ополонок поряд – небезпечно. А ще важливо завжди мати при собі 12-15-метровий шнурок.
“У випадку, якщо ви все ж провалились під лід, не піддавайтесь паніці, старайтеся утриматись на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли.
Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина, крикніть, що ви йдете на допомогу. Наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру. Не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, лижу, шарф, шнурок, санки чи щось подібне і витягніть його на лід. Назад повертайтесь повзучи”, – повідомляє Головне управління ДСНС України у Тернопільській області.
Нагадаємо, що минулого року на Тернопільському ставі у воду провалилися двоє жінок, які хотіли сфотографуватися на льоді. Також торік під кригу провалився чоловік. Його життя врятували бійці ДСНС. Зі сміливцями, які виходили на лід, проводили бесіди поліцейські. Оскільки численні застереження не допомагали, на ставі катером поламали кригу.
Прокоментуйте