Україною прокотилася хвиля скандалів: відразу кілька мобілізованих померли у перші дні служби.
Так, ще у серпні 2023 року Одеський обласний ТЦК мобілізував чоловіка з інвалідністю, який хворів на епілепсію. Він помер у військовій частині в перший день служби.
За словами Лубінця, за його запитом спеціалізована прокуратура у сфері оборони взяла на контроль, а також забезпечила проведення заходів нагляду, спрямованих на ефективне досудове розслідування кримінальних проваджень за фактом смерті чоловіка. Йдеться про:
- непроведення належного медичного огляду військовозобов’язаного;
- невжиття службовими особами в/ч своєчасних та необхідних заходів медичної допомоги.
Та ось вже днями пролунала новина з Тернополя: Мобілізований Тернопільським ТЦК чоловік помер за 9 днів на навчаннях.
Ще раніше, у березні 2023 року на навчаннях від раптової зупинки серця помер український військовий з Буковини Микола Іонуца.
Це далеко не всі випадки, коли мобілізовані раптово помирають. Нагадаємо, що жодна людина не може потрапити на службу без проходження ВЛК (військово-лікарської комісії), яка власне і визначає придатність (чи непридатність) до служби. Та українці все частіше жаліються на те, що представники ВЛК крізь пальці проводять перевірку стану здоров’я чоловіків, часто “для галочки” і саме в цьому вбачають основні причини так званих “небойових” втрату перші дні служби.
Надзвичайно актуальною ця тема стала саме зараз, коли на порозі прийняття нового Закону про мобілізацію. Чи покращиться ситуація з ВЛК покаже час, проте дуже хотілося б, аби військово-лікарські комісії прискіпливіше ставилися до людей, яких відправляють на службу, справді перевіряли їхнє здоров’я та згодом відповідали за результати таких перевірок.
Прокоментуйте