gazpostach
гример подарував

Екскостюмер Голлівуду подарував музею у Монастириськах майже 150 одиниць унікальних елементів лемківського одягу


Екскостюмер Голлівуду подарував музею у Монастириськах майже 150 одиниць унікальних елементів лемківського одягу. Про це йдеться у сюжеті ТСН. 

Американець Вільям Джула лемко за походженням і відомий фольклорист – музейному комплексу “Лемківське село” він передав частину власної колекції і більшість речей автентичні, решту Джула власноруч пошив, взявши за зразок стародавній одяг українців, які до Другої світової жили в Польщі.

Доправити костюми лемків в Україну допоміг колишній працівник НАСА – Владик Максимович також лемко за походженням, він оплатив транспортування вантажу, який українські музейники уже назвали “Золотом лемків”, адже такої колекції столітнього лемківського одягу немає жоден колекціонер чи музей в Україні.

“Вільям Джула, Василь Джула по-лемківськи, впродовж цілого життя збирав колекцію лемківської народної ноші, більшу частину колекції він вирішив передати у Монастириськ, де зараз проживає найкомпактніша лемківська громада та спостерігається бурхливий розвиток лемківської культури”, – розповіла Віра Дудар, директорка музейного комплексу “Лемківське село” у Монастириськах. 

 

Додав: Кузьменко Остап


x

Варто прочитати

До ПЦУ масово переходять парафії на Тернопільщині

Першими рішення відмовитися від підпорядкування російській Церкві реалізували мешканці Великих Загайців Кременецького району. Їхні представники ...