Забавки в снігу, різноманітні ігри на подвір’ї та звісно вуличний футбол захоплювали серця дітей вже змалку. Але час йшов, і вуличний футбол у Львові став ще більш популярним, перейшовши на новий рівень. Юнаки ставали дорослими, але залишалися вірними своєму захопленню. Серед них найбільш наполегливі та талановиті змогли здобути своє місце під сонцем, ставши членами футбольного клубу “Карпати”, про який розповідає сайт Мій Львів.
Шлях до професійного спорту
У Галичині футбол розвивався завдяки страсті та бажанню місцевої громади дізнатися більше про цей вид спорту. Від періоду з 1909 по 1944 роки, футбол тут називали “копаним м’ячем”.
Цікаво, що футбол на Галичині став популярним і через політичні причини. Після Першої світової війни, цей вид спорту набув великої популярності, оскільки українцям дав можливість перемогти поляків, які раніше перемогли у війні.
Одним із показових моментів того часу були строї футболістів. Ще не існувало спеціальних форм для команд, і кожен гравець вдягався в те, що мав. Здебільшого, гравці з Галичини відзначалися вишиваними сорочками, чим здобували визнання та оплески на трибунах.
Заснування ФК Карпати
Футбольний клуб “Карпати” засновано 18 січня 1963 року з певною метою – запобігти перехопленню найкращих гравців Галичини Радянським Союзом. У той час у Львові домінувала армійська команда “СКА”, футболісти якої дуже часто відправлялись у центральний армійський клуб – ЦСКА Москва. Щоб уникнути цього, українці вирішили створити незалежний цивільний клуб, який зможе збирати талановитих гравців Львова.
Двоє тренерів команди “Сільмаш” (що незадовго перед тим отримав право на підвищення в класі) – Юрій Зубач та Василь Соломонко, а також директор заводу “Львівсільмаш” Іван Антонович Калініченко, об’єднали свої зусилля для обговорення назви нового клубу. Спочатку розглядали такі варіанти, як “Спартак” чи “Динамо”. Підкладали і ідею назвати клуб патріотично – “Галичина”, але комуністичне керівництво не затвердило б цю назву. Врешті-решт тренери запропонували альтернативне ім’я – “Карпати”. І саме ця назва закріпилася та існує до цього дня, навіть якщо клуб вже розпущений. Форма гравців “Карпат” була біло-зелена, що стала їхнім візитним знаком.
Прокоментуйте