gazpostach
художник

Художник з Тернопільщини Іван Марчук поділився проектом візуалізації концепції музею його творчості


У мережі опублікували проект київського музею Івана Марчука. Художник з Тернопільщини Іван Марчук поділився проектом візуалізації концепції музею його творчості, який планують створити в Києві.

Фотографії він опублікував в мережі Фейсбук і супроводив коментарем: «Мріяти можна…». Концепцію створила Майстерня музейних проєктів Олександра Антонця (Суми), повідомляє «The Village».

Культурно-музейний центр сучасного мистецтва Івана Марчука планують розмістити в будівлі за адресою вулиця Винниченка, 10. Це недалеко від Павлівського садка. Цю будівлю звели в 1950-х роках для райкому КПУ за типовим проєктом (таких будівель у Києві було кілька). З 1992 до 2012 році приміщення займало посольство США.

Указ про створення музею підписав президент України Володимир Зеленський 11 червня 2021 року. Він передбачав, що Кабмін разом із творчою групою представлять концепцію та план створення музейно-культурного центру. У приміщенні планують провести реконструкцію до 2022 року. Судячи з візуалізацій, будівлю хочуть розширити й надбудувати поверх.

До слова, Іван Марчук – український художник, який у радянські часи зазнавав утисків з боку КДБ і довгий час не міг офіційно виставляти свої роботи. З 1989 до 2001 року жив за кордоном.

У 2007 році Іван Марчук увійшов до рейтингу «100 геніїв сучасності» британської газети The Daily Telegraph.

Він створив близько 5 тисяч творів. Зокрема, його картину «Золота ніч» продали на аукціоні за 96,8 тисячі доларів, а «Човни цвітом поросли» – за 56 тисяч доларів.

 

Додав: Кузьменко Остап


x

Варто прочитати

«Саме потужна і дієва територіальна оборона здатна зупинити агресивні плани ворога», – Михайло Головко

Україні потрібна цілісна доктрина національної безпеки, основою якої має стати принцип загальнонаціонального опору агресії. На ...