Від якості та надійності АКБ залежить стабільність роботи електричних вузлів і всієї бортової мережі. У статті розповімо про основні параметри, які варто оцінювати, вибираючи акумулятор. Це допоможе підібрати прилад, який довго прослужить і позбавить необхідності витрачати кошти на ремонт або заміну.
Ємність
Насамперед слід звертати увагу на номінальну ємність акумулятора. Значення цього параметра зазвичай вказане на корпусі або етикетці, а також у технічній документації батареї. Цей показник має вигляд числа з індексом Ah (ампер-годин). Оптимальна ємність вказується на нижній стороні кришки капота та в документації транспортного засобу.
Якщо ємність більша за оптимальну для певної моделі авто, акумулятор постійно працюватиме в умовах недозаряду, що призведе до втрати електролітом функціональних властивостей та передчасного виходу з ладу. Термін експлуатації також суттєво скорочується, якщо купити АКБ з меншою місткістю, ніж рекомендована виробником автівки. Причиною цього може стати постійний перезаряд джерела живлення. Батареї більшої ємності потрібні для транспортних засобів зі значним об’ємом двигуна й великою кількістю електроприладів.
Сила пускового струму
Під поняттям «пусковий струм» розуміють імпульс, який АКБ надсилає до стартера під час запуску двигуна. Цей параметр визначається тризначним числом з індексом А (кількість амперів), він переважно вказується на етикетці батареї. Виділяють пусковий струм холодного й гарячого прокручування. Ці показники актуальні відповідно для холодного та теплого сезонів. Встановлювати акумулятор, що має більшу силу пускового струму, доречно на автомобілях із дизельними двигунами. На відміну від бензинових, мотори цього типу вимагають потужного стартового імпульсу в умовах низьких температур.
Тип і розміри корпусу
Габарити акумуляторів залежать від їхньої ємності. Купуючи батарею ємністю, яка збігається з тією, що підлягає заміні, ви не ризикуєте помилитися з розмірами. Більш ємна АКБ може не влізти у відповідний відсік. Є два основні стандарти корпусів акумулятора: європейський та азійський. Вони відрізняються не тільки габаритами, але й місцем розташування клем. Азійські акумуляторні батареї є більш високими та вузькими. У пристроях європейського типу клеми розташовані в заглибленні на корпусі, а в АКБ для японських, корейських та китайських автівок вони мають подовжену форму й знаходяться на верхній грані. Акумулятори різних типів від перевірених виробників представлені в каталозі allo.ua у Львові.
Інші важливі нюанси
Оцінюючи модель, також слід розглядати тип електроліту (гелевий або рідинний) і класифікацію щодо періодичності обслуговування. На ринку представлено обслуговувані, малообслуговувані та необслуговувані АКБ. Віддавайте перевагу надійним брендам, які надають офіційну гарантію на власну продукцію.
Прокоментуйте