Конституційний суд дозволив зменшити до 300 кількість народних депутатів


Кількість народних депутатів може бути зменшена від 430 до 300 і це відповідає нормам Конституції України.

Такий висновок Конституційного суд України, який визнав, що “відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України законопроєкт про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи, реєстр. №1017)”.

Зокрема, КСУ підтвердив, що низка пропонованих змін не спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України, не передбачають скасування та обмеження прав і свобод людини і громадянина, а отже, відповідають вимогам частини першої статті 157 Конституції України. Ідеться про такі зміни:

– зменшення конституційного складу Верховної Ради України від 450 народних депутатів до 300;

– вилучення із тексту статті 76 Конституції України положення “на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування”;

– встановлення для кандидатів у народні депутати України таких вимог, як постійне проживання в Україні не менше останніх п’яти років і володіння державною мовою;

– заміна слів “не може бути обраним до Верховної Ради України” словами “не може бути народним депутатом України”;

– закріплення пропорційної виборчої системи для обрання Верховної Ради України;

– доповнення розділу XV “Перехідні положення” Конституції України пунктом 17.

“У висновку також зазначається, що законопроєкт відповідає вимогам частини другої статті 157 Конституції України, статті 158 Конституції України. Разом з тим Конституційний Суд України зробив низку застережень для врахування Верховною Радою України під час ухвалення кінцевого рішення. Висновок Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено”, – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, наприкінці серпня президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до статей Конституції щодо зменшення конституційного складу парламенту та закріплення пропорційної виборчої системи.

Депутати під час засідання Верховної Ради 3 вересня підтримали постанову про направлення законопроєкту про внесення змін до Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи) до Конституційного суду для отримання висновку. В документі пропонували змінити дві статті у Конституції та доповнити перехідні положення. Насамперед, статтю 76, де зазначають, що “Конституційний склад Верховної Ради України – триста народних депутатів України, які обираються строком на п’ять років”.

Додав: Кузьменко Остапx

Варто прочитати

аварія

Автомобіль збив велосипедиста, котрий їхав тротуаром

Дорожньо-транспортна пригода трапилася 5 серпня, близько 10 ранку на вулиці Збаразька. На місце події виїжджала ...