Космонавтка із США розповіла про своїх галицьких родичів


До Харкова з США приїхала астронавт українського походження – Хайдемара Стефанишин-Пайпер. Це єдина жінка, яка розгорнула синьо-жовтий прапор на орбіті Землі.

Свій перший політ на Міжнародну космічну станцію вона здійснила в 2006 році і відповідала за доставку і установку сонячних батарей. Тоді, астронавт провела у відкритому космосі понад 12 годин.Вдруге полетіла в космос в 2008 році. Під час чергового виходу у відкритий космос випадково впустила ящик з інструментами. У НАСА тоді говорили: це найбільша річ, яку люди втрачали на орбіті.

Хайдемара народилася і виросла в Штатах, але, зізналася вона, про своє українське коріння ніколи не забувала. Її батько – зі Львівської області і в 30-х роках емігрував за океан. Одружився з німкенею, дітям багато розповідав про батьківщину.

“Україна, про яку він розповідав, дуже відрізняється від країни, яку я побачила. Під час першого візиту сюди в 2007 мені все дуже сподобалося. Я відвідала село Якимів, де і зараз живе багато моїх родичів. Цього року сподіваюся також до них прийти”, – поділилася планами космонавт.

Зараз їй 56 років. Подорожує і розповідає школярам і студентам з різних країн про свої польоти. В Україну мріє повернутися в третій раз вже разом з чоловіком, і погостювати довше.

Джерело: ukr.segodnya.ua

 

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

Учасникам пробного ЗНО з Тернопільщини повернуть кошти

1 липня Міністерство освіти і науки України спільно з ПриватБанком розпочали повертати учасникам пробного ЗНО ...