gazpostach
фото телескопа

Телескоп Хаббл зробив дивовижне фото галактики-феєрверка

Телескоп Хаббл зробив дивовижне фото галактики-феєрверка з діаметром 70 тисяч світлових років. Спіральна галактика NGC 6946 повернена до Землі «обличчям», а не боком.


Астрономи за допомогою космічного телескопа Хаббл зробили нову дивовижну фотографію спіральної галактики NGC 6946 середнього розміру, яка повернена до Землі «обличчям», а не боком.

На знімку з телескопа Хаббл можна побачити спіральні рукави і різні зоряні середовища NGC 6946, відзначили вчені NASA.

Кольорове зображення було отримано в результаті окремих експозицій, зроблених в інфрачервоній ділянці спектру за допомогою ширококутної камери Хаббл 3 (WFC3). Для вибірки різних довжин хвиль використовувалися три фільтри.

NGC 6946 розташована приблизно в 18 мільйонах світлових років від нас, на кордоні північних сузір’їв Цефея і Лебедя. Галактика, також відома як LEDA 65001, UGC 11597 і APG 29, має діаметр 70 000 світлових років.

NGC 6946 була відкрита 9 вересня 1798 року британським астрономом німецького походження Вільямом Гершелем. Вона належить до групи NGC 6946, в яку також входять кілька спіральних і карликових неправильних галактик.

«Ми можемо захоплюватися NGC 6946, оскільки це галактика, повернена обличчям до нас, а це означає, що ми бачимо галактику обличчям до себе, а не з боку», – сказали астрономи.

«Ця галактика далі класифікується як проміжна спіральна галактика і як галактика зі спалахом зореутворення. Перше означає, що структура NGC 6946 знаходиться між повною спіраллю і спіральною галактикою з перемичкою, тільки з невеликою перемичкою в центрі, а друге означає, що у неї виключно висока швидкість зореутворення», – зазначили фахівці, які аналізували знімки телескопа.

Вони додали, що тільки за останнє століття в NGC 6946 було виявлено 10 наднових, які отримали прізвисько Галактика Феєрверк. Для порівняння, наш Чумацький Шлях дає в середньому всього 1−2 наднових за століття.

Додав: Кузьменко Остапx

Варто прочитати

Тернопільщина отримала вакцину від COVID-19

Тернопільська область отримала вакцину Oxford/AstraZeneca для вакцинації від COVID-19. Перша партія містить 16 тис. доз і ...