gazpostach
Іван Венжинович

Легендарному лікарю з Тернопільщини, який помер від COVID-19, вручили нагороду “Світло Справедливості”


Вперше нагороду за моральне, духовне та етичне лідерство “Світло Справедливості” вручили посмертно. Лауреатом став лікар з Почаєва Іван Венжинович.

Від початку пандемії лікар рятував життя хворих на коронавірус. Його обличчя також виднілось на білбордах по всій Україні.

Нагороду прийняла його дружина Ірина Венжинович, завідувачка лабораторії Почаївської міської лікарні ІФА-тести на COVID-19. Вручення відзнаки відбулося в Українському Католицькому Університеті в Львові, повідомляє сайт навчального закладу.

«Я радію, що багато людей сьогодні бачать це вручення, за що дякую засновникам і організаторам. Бажаю кожному з вас міцного здоров’я і щастя, на які не зазіхне жоден вірус. Мій чоловік надзвичайно б гордився цією нагородою, якби був живим. А зараз вона залишається для мене і моїх дітей великою честю», — сказала дружина лауреата Ірина Венжинович під час інавгураційної промови. 

Svitlo Spravedlyvosti 2020034 1024x683

На фото дружина лауреата Ірина Венжинович з дочкою

Зазначимо, Іван Венжинович – сімейний лікар-терапевт Почаївської районної лікарні. Входив у бригаду швидкої допомоги як терапевт і інфекціоніст. Від початку пандемії, з квітня 2020 року, надавав медичну допомогу хворим на COVID-19. За майже пів року щоденної виснажливої праці не помер жоден його пацієнт. Фото Венжиновича, яке зробило інформаційне агентство Associated Press, серед інших світлин українських лікарів, розміщувалося на білборді із написом «Дякуємо за життя» у рамках національної кампанії від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. 30 вересня 2020 року на 51 році життя перестало битися серце Івана Венжиновича в Почаївській лікарні. Він помер від двосторонньої пневмонії, спричиненою ковідом.

У лауреата нагороди «Світло Справедливості» за моральне, духовне та етичне лідерство залишилася дружина та двоє дітей. Нагороду вручили посмертно, її прийняла сім’я Івана Венжиновича.

Додамо, це вже восьма Церемонія вручення нагороди «Світло Справедливості». Цьогоріч капітула обирала лауреатів серед осіб, що засвідчили моральне лідерство у медичній сфері. Нагорода покликана привернути увагу до ціннісного лідерства, до важливості моральних принципів у проводі, до популяризації прикладів такого лідерства в українському суспільстві.

Додав: Кузьменко Остапx

Варто прочитати

Лід

На водоймах Тернопільщини — підйом рівнів води, можливі підтоплення

Рятувальники Тернопілля попереджають мешканців краю про зміну гідрологічної ситуації на ріках та річках області. Пов’язане ...