Що з’їсти, щоб зберегти здоров’я, радить Уляна Супрун, керівник Міністерства охорони здоров’я на своїй сторінці в Facebook.
“Овочі та фрукти повинні бути в раціоні при будь-яких обставинах! 1 порція = 80 г свіжих, консервованих або заморожених фруктів і овочів або 30 грамів сухофруктів. Щодня треба їсти 5 порцій овочів і фруктів”, – йдеться в повідомленні Супрун.
Вона рекомендує вживати більше клітковини, яка міститься у фруктах, овочах, горіхах, сої, бобових і цільнозернових фруктах.
“Вуглеводи – цільнозернові злаки, крохмалисті овочі, бобові та фрукти – повинні складати мінімум третину раціону. Молочні продукти можна і потрібно вживати, але вони не повинні бути основою раціону. Нам потрібні 2-3 порції в день (одна порція = склянка рідкого продукту, або 40 грамів – для твердого сиру).
Для молочних продуктів важливі правила: низький вміст жиру, але не знежирені, які разом з калоріями втрачають вітаміни A і D і не викликають відчуття ситості “, – підкреслила глава МОЗ.
“Для запобігання виникнення діабету 2 типу, ожиріння, серцево-судинних захворювань і деяких видів раку потрібно їсти рибу двічі в тиждень як мінімум. Жирна риба є одним з кращих джерел омега-3 поліненасичених жирних кислот і має низький вміст ртуті “, – поділилася Уляна.
А ось воду слід пити тільки тоді, коли відчуваєте спрагу. “Достатня споживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, поліпшує роботу мозку і всього організму. Єдиних норм споживання рідини не може бути, оскільки це залежить від багатьох факторів, які слід розглядати в кожному конкретному випадку.
Цукор не варто вживати взагалі, або звести до мінімальної дозі в 32-50 грамів на добу.
Прокоментуйте