Місцеві вибори по-новому: як і коли українці обиратимуть місцеву владу


З 1 січня 2020 року набув чинності новий Виборчий кодекс. Отож, вибори, що заплановані на 2020 рік, пройдуть за новими правилами.

Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройдуть вони одночасно на всій території країни – виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та мерів міст.

Але, приміром, у Слузі народу варіант дострокових виборів не відкидають. Так, ще в листопаді Олександр Корнієнко заявляв, якщо реформа децентралізації закінчиться раніше, ніж за 70 днів до місцевих виборів, то, можливо, вони і відбудуться раніше. Пізніше голова фракції Давид Арахамія завіряв журналістів, що до виборів навесні партія ще не готова.

– Питання дострокових виборів ще не знято з порядку денного. Все залежатиме від рейтингів політичних сил, зокрема провладної, бачення Офісу президента, і ухвалення або не ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації, – говорить політолог Ігор Рейтерович.

Політолог Віктор Таран теж не виключає дострокових виборів, оскільки у законопроекті про зміни до Конституції в частині децентралізації передбачено проведення дострокових місцевих виборів протягом 90 днів після дати його ухвалення.

– Якщо зміни ухвалять протягом лютого-березня, існує висока вірогідність, що вибори відбудуться по всій Україні у травні-червні. Варіант дострокових виглядає не таким вже і нереальним.

За матеріалами Лілія Ященко fakty.com.ua

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

Для опікунів Тернопільщини підвищать допомогу на дітей

В Україні підвищили розмір державної допомоги на дітей, які знаходяться під опікою чи піклуванням. В ...