– Гроші у бюджеті беруться з двох джерел – з прибутків, надходжень, а також із запозичень. Чим більше буде зростати сума запозичень, тим бідніше ми будемо жити, бо доведеться віддавати борги. Щодо зароблених коштів, то, на жаль, цьогоріч у нас від’ємне торговельне сальдо – більше 15 млрд дол. Це нагадує той анекдот, що потрібно закривати магазин, бо немає чим решту давати. Ми не можемо бути заможними, якщо більше купляємо, аніж продаємо. У Тернопільській області, яку я очолюю, сьогодні позитивне торговельне сальдо. Такі показники маємо, у першу чергу, за рахунок сільського господарства, яке виготовляє м’ясну, молочну продукцію, експортує зернові,– розповів Михайло Головко.
Кожна держава, яка стала успішною, підтримувала свого виробника, зауважив голова Тернопільської облради.
– Я не згоден, що економіка зростає лише за рахунок інвестицій. У першу чергу, мають бути правильні правила гри, зокрема стимулювання. Кожна країна, яка стала успішною, застосовуючи політику економічного націоналізму, підтримувала власного виробника, проводила держзамовлення, впроваджувала політику імпортозаміщення. Так само маємо робити ми – збудувати власну економіку, яка вийде на міжнародні ринки,– зазначив Михайло Головко.
Він підсумував, що сьогодні важливо, аби влада відкинула усі міфи, почала підтримувати реальний сектор економіки, вкладала кошти у підтримку бізнесу, створення робочих місць та продукції з високою доданою вартістю.
Прокоментуйте