На Тернопільщині на третину зменшилася кількість дітей в інтернатних закладах


За період за 1 січня 2019 року 1 травня 2020 року на 28,2 % зменшилася кількість дітей в інтернатних закладах в Тернопільській області. 

Цього вдалося досягти завдяки проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».  Він передбачає реформування шести закладів на Тернопільщині. Про це повідомив керівник проекту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області» Володимир Кузьмінський.

«Тернопільщина – одна з чотирьох областей в Україні, де реалізовується пілотний проект. Його мета – зменшення кількості дітей в інтернатах. І сьогодні ми бачимо, що область досягла непоганих результатів. Наша мета не закрити заклади інтернатного типу, а створити на їх базі альтернативні варіанти. Мова йде про розвиток соціальних послуг на місцях, створення будинків сімейного типу, прийомних та патронатних сімей. І найголовніше – діятимуть лише в інтересах дитини», – зазначив керівник проекту

Для прикладу, Тернопільський обласний будинок дитини, згідно із планом реформування, стане сучасним Центром реабілітації і розвитку дитини, що надаватиме широкий спектр послуг для сімей, які мають дітей раннього та дошкільного віку з інвалідністю чи порушенням розвитку. На базі будинку дитини буде створений комплекс сучасних послуг, що забезпечать цілісний процес раннього виявлення інвалідності, реабілітації та розвитку дитини із залученням батьків.

Джерело: oda.te.gov.ua

 

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

Для опікунів Тернопільщини підвищать допомогу на дітей

В Україні підвищили розмір державної допомоги на дітей, які знаходяться під опікою чи піклуванням. В ...