Саме в цей період торгівля первоцвітами набуває надзвичайно великих розмірів. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Тернопільській області.
– До проведення заходів припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами, на підставі узгодженого плану спільних дій, залучатимуться працівники Національної Поліції, громадські інспектори з охорони довкілля, державна лісова охорона та представники органів виконавчої влади, – йдеться у повідомленні.
Громадян, які незаконно збиратимуть й реалізовуватимуть первоцвіти, будуть притягувати до адміністративної відповідальності за частинами 1, 2 статті 88-1, статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
– Так, відповідно до частини 1 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 340 до 850 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу.
Згідно частини 2 цієї статті ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України – тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн. шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду, – застерігають в інспекції.
Нагадаємо, підсніжники, шафрани Гейфеля, сон – трава, проліски, цикламени та інші види ранньоквітучих рослин занесені до Червоної книги України і знаходяться на межі повного знищення.
Прокоментуйте