Тут зафіксували масове цвітіння шафрану Гейфеля (Crocus heuffelianus), який у заповіднику зростає на межі ареалу.
– Нехай кожному з нас в душу зазирне чиста і ніжна квітка первоцвіту і заронить в ній зернятка надії і любові. А вони проростуть в душах вірою в перемогу та добро, прагненням захистити і зберегти життя на Землі, – йдеться у дописі на сторінці заповідника в соцмережі.
Нагадаємо, Шафран карпатський, шафран Гейфеля, або шафран Гейфелів (Crocus heuffelianus) — багаторічна рослина родини півникових. Вид занесений до Червоної книги України у статусі «Неоцінений».
Цінна декоративна культура. Вид названий на честь ботаніка XIX сторіччя Йогана Гейфеля.
Квітки зазвичай поодинокі, інколи зібрані по 2–3 штуки. Пелюсток 6, вони фіолетові (зрідка — білі), причому пелюстки зовнішнього кола дещо темніші, ніж внутрішнього.
Шафран Гейфеля має найбільші квіти серед представників роду, що квітнуть навесні, тому вирізняється високою декоративністю. Цей вид часто вирощують як професійні квітникарі, так і аматори. В культурі він доволі стійкий та невибагливий, полюбляє напівзатінок, помірно зволожені ґрунти, добре розмножується самосівом.
Саме привабливість рослини зумовлює її нищівний збір на букети, викопування бульбоцибулин, що призводить до зникнення виду. Шафран Гейфеля охороняють у національних парках «Сколівські Бескиди», Карпатському, Вижницькому, «Синевир», «Подільські Товтри», заповідниках «Медобори» і Карпатському біосферному.
Прокоментуйте