Скорочуватимуть чисельність диких лисиць та кабанів. Обов’язкове регулювання чисельності лисиць і диких кабанів: чому це важливо! Розповідали в ТОДА.
Відповідно до рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, до 28 лютого 2025 року в Україні проводяться заходи з регулювання чисельності лисиць і диких кабанів. Це НЕ ПОЛЮВАННЯ, а необхідний крок для запобігання поширенню сказу та африканської чуми свиней (АЧС).
Чому це важливо?
Лисиці є головним джерелом сказу, смертельного для людей і тварин. За останній рік у Тернопільській області кількість випадків сказу серед диких і домашніх тварин суттєво зросла. Вірус передається навіть без укусу — через слину на пошкодженій шкірі або слизових оболонках. Летальність – 100%, якщо не провести вакцинацію після контакту з хворою твариною.
Дикі кабани сприяють поширенню АЧС, що завдає значних економічних збитків. У разі потрапляння вірусу на ферму все поголів’я свиней підлягає знищенню.
Скорочуватимуть чисельність диких лисиць та кабанів на Тернопільщині. Як відбувається регулювання?
Регулювання чисельності здійснюється відповідно до законодавства та ветеринарних вимог. Також проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин для профілактики сказу.
Щоб запобігти поширенню хвороб, необхідно:
- підтримувати оптимальну чисельність лисиць (не більше 1 голови на 1000 га);
- контролювати популяцію безпритульних тварин у мисливських угіддях;
- обов’язково вакцинувати домашніх собак і котів (процедура безкоштовна).
Рішення комісії є обов’язковим до виконання в усіх регіонах, адже це питання безпеки, здоров’я людей та економічної стабільності.
Ми писали раніше: На Тернопільщині жінки заразилися сказом від домашнього улюбленця.
На Тернопільщині жінки заразилися сказом від домашнього улюбленця
Прокоментуйте