gazpostach
пам'ять

“Наше спільне завдання – пам`ятати, поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився”, – Ігор Дем`янчук про голодомор

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час Голодомору-геноциду представники влади, органів місцевого самоврядування, депутати, представники громадських організацій, жителі міста.


Поминальні заходи з нагоди вшанування Дня пам’яті жертв голодоморів відбулися 28 листопада у Тернополі. На Театральному майдані міста представники різних релігійних конфесій відслужили  поминальну панахиду за невинно убієнними та померлими від голоду. Опісля відбувся мітинг-реквієм.

На Театральному майдані виклали символічний хрест зі свічок. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час Голодомору-геноциду представники влади, органів місцевого самоврядування, депутати, представники громадських організацій, жителі міста.

Участь у поминальних заходах взяв перший заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Дем`янчук.

«Сьогодні ми зібралися, щоб  вшанувати світлу пам`ять всіх, хто загинув внаслідок Голодомору – геноциду української нації. У різних країнах світу сьогодні запалюють свічки пам`яті і моляться за  всіх, хто помер страшною голодною смертю. За різними даними у 1932-1933 роках від Голодомору загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів. Вдумаймося в ці страшні цифри! Сьогодні ми згадуємо всіх, хто загинув від татолітарного режиму. Антигуманний режим знищував цілі родини трударів-хліборобів, інтелігенцію.  В СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. На першому у світі пам’ятнику жертвам Голодомору в Україні у м. Едмонтоні (провінція Альберта, Канада) є напис «Стіймо на сторожі супроти тиранії, насильства, не людяності». Це заклик до всі нас, адже наше спільне завдання – пам`ятати, поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився», – зазначив перший заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Дем`янчук.

Відтак представники влади та громадськості поклали квіти  і лампадки до підніжжя пам’ятника жертвам Голодомору 1932 – 1933 років, який встановлено біля церкви Різдва Христового у Тернополі.

Нагадаємо, щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв День пам’яті жертв голодоморів. Традицію запалювати свічки у вікні своїх будинків запропонував історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Додав: Кузьменко Остап


x

Варто прочитати

Все що треба знати про електронну система оплати за проїзд у громадському транспорті

Відповіді на головні питання тернополян Вже більше тижня в нашому місті діє безготівковий проїзд у ...