Деякі з заборон можуть здатися дивними і навіть абсурдними, але якщо ви не хочете зіпсувати собі відпочинок або ділову поїздку, краще їх строго дотримуватися.
Плануючи зарубіжну поїздку, краще витратити трохи часу і заздалегідь дізнатися про заборони та обмеження, що існують в країні, в яку лежить шлях. Вони можуть бути пов’язані з чим завгодно, починаючи від дрес-коду і закінчуючи обмеженням фото і відеозйомки.
1. Заборона на куріння на пляжах
З кожним роком до паління в прибережних зонах відпочинку в світі відносяться всі менш терпимо. На пляжах курортів Таїланду, Греції, Італії, Французької Рив’єри, Валенсії, Ібіци, Майорки введена повна заборона на вживання тютюнових виробів.
Пов’язано це не тільки з тим, що курці заважають своїм димом оточуючим і подають поганий приклад дітям, а й з тим, що недопалки на великих європейських курортах стали в останні роки справжнім лихом. До введення нових правил деякі пляжі до вечора покривалися справжнім килимом з недопалків, прибирання яких “влітає в копієчку”.
Найсуворіше до курців ставляться в Таїланді. Там порушникам загрожує рік ув’язнення або 100 тисяч бат штрафу. Особливо невдачливий курець може отримати обидва види покарання. В Іспанії штраф може досягати 3000 євро, що приблизно рівноцінно тайського.
2. Їжа на вулицях
У багатьох туристичних містах заборонено їсти в певних місцях. Зокрема, така заборона діє у Флоренції. Щорічно цей італійський місто відвідує близько 10 мільйонів туристів. До введення заборони в історичному центрі міста на кожному кроці можна було зустріти зробили привал туристів, що жують свої бутерброди.
Міська влада в 2018 році вирішили, що такі стихійні обіди псують вигляд прекрасної Флоренції і ввели заборону на вживання їжі на тротуарах, парапетах і ступенях. Він діє не скрізь, а на 4 основних туристичних вулицях міста. Порушникам загрожує штраф 500 євро. У японському місті Камакура порядки ще суворіше – там не можна їсти навіть на ходу.
3. Використання пластику
Минулий рік приніс безліч нових правил і обмежень, що стосуються пластика. Боротьба із забрудненням океану поставила багато полімери поза законом на острові Самет в Таїланді. Там заборонені не тільки пластикові пакети, але і харчові контейнери з цього матеріалу. Порушники будуть оштрафовані, причому розмір покарання буде визначатися вагою їх проступку.
Минулого літа заборонили пластик також і на березі Червоного моря. В Єгипті полімерні пакети і посуд заборонені на популярних курортах Хургада і Марса-Алам, а також на менш відомих Кусейр і Сафага. Заборона пов’язана з прямою загрозою популяції морських риб і коралів. Губернатор провінції Ахмед Абдулла заборонив поліетилен і пластик в супермаркетах, ресторанах і кафе, на ринках, в крамницях і навіть в аптеках.
Італійський острів Капрі оголошений зоною, вільною від пластикового посуду, пакетів та пляшок. Туристам, які будуть викриті у використанні пластику на цьому середземноморському курорті, загрожує значний штраф в розмірі 500 євро.
4. За селфі з літаком до в’язниці
У багатьох музеях, галереях, соборах і замках світу фото і відеозйомка заборонені або дозволяються тільки за додаткову плату. Інформація про це розміщена перед входом на кожен туристичний об’єкт і з нею бажано уважно ознайомитися.
Але бувають і зовсім незвичайні заборони на фотозйомку, порушення яких туристами може вилитися в серйозні неприємності. У багатьох країнах суворо заборонено зйомка за допомогою квадрокоптера, а подекуди і самі польоти цих пристроїв без спеціального дозволу. На острові Пхукет в Таїланді не так давно ввели заборону на фотографування на тлі злітають і приземляються літаків.
Один з найпопулярніших пляжів Пхукета травня Кхао, розташований прямо біля злітної смуги аеропорту. Він став справжнім місцем паломництва любителів Селфі, що роблять знімки з пролітають над самою головою літаками. Нове правило зовсім не примха, а необхідність, покликана забезпечити безпеку авіаперельотів. Влада острова вважають, що спалахи фотоапаратів можу засліпити пілотів.
Порушників чекають штрафи, сума яких починається з 40 тисяч бат. Максимальний розмір штрафу може перевищувати мінімум у багато разів і визначають його розмір, враховуючи ступінь провини туриста. У деяких випадках Селфі з лайнером може навіть стати причиною тюремного ув’язнення.
5. Замки з піску
Якщо ви любите будувати піщані замки і створювати композиції з цього природного матеріалу, то пляжі філіппінського острова Боракай точно не для вас. Минулого року влада острова закрили прибережні зони для туристів на цілих 6 місяців, щоб привести їх в порядок.
Після того як пляжі були відкриті, їх гостей зустрічають таблички з попередженнями, які раніше були відсутні. Нові правила забороняють змінювати природні ландшафти, а під цим мається на увазі саме будівництво піщаних замків. Також на пляжах острова Борокай тепер не можна палити, розпивати спиртні напої і навіть є.
6. Еверест не для всіх
Відомо, що небезпечне, але шалено цікаве сходження на гору Еверест – заняття недешеве і по кишені лише людям забезпеченим. Але, починаючи з 2019 року, на найвищу гору планети зможуть піднятися навіть не всі ті, хто має потрібну суму. Вся справа в тому, що на Еверест тепер дозволено підніматися тільки навесні, а в рік відвідати вершину зможуть тільки 300 чоловік.
Такі заходи були прийняті через катастрофічну ситуацію зі сміттям, який покриває деякі схили гімалайської вершини суцільним шаром. Прибирання гори дуже ускладнена через великої висоти і складних метеорологічних умов. У 2018 року вдалося прибрати всього 8,4 тонни сміття і випорожнень. Влада Непалу планують установку на маршруті до вершини спеціальних сміттєвих контейнерів і біотуалетів.
7. На велосипеді без телефону
Велосипед – це найпопулярніший вид транспорту в Нідерландах. Саме тому багато туристів вибирають для поїздок по містах країни саме двоколісні машини з педалями. Але з минулого року туристи, які взяли велосипеди напрокат, повинні пам’ятати, що розмовляти по телефону, керуючи цим транспортом, тепер також незаконно, як і автомобілем.
Порушникам закону загрожує штраф у розмірі 230 євро. Про причини нововведення здогадатися зовсім нескладно – влада країни дбають про безпеку учасників дорожнього руху. В останні роки значно збільшилася кількість аварій за участю велосипедистів і, найчастіше, їх причина, так чи інакше, пов’язана з втратою водієм пильності через мобільний гаджета.
Прокоментуйте