“Навесні – вперед, восени – назад” – мнемонічна теза переведення годинників. Традиційно в останню неділю першого весняного місяця в Україні переходять на літній час.
У 2018 році це відбудеться в ніч з 24 на 25 березня. О 3:00 стрілки годинника необхідно перевести на одну годину вперед. У понеділок українці встануть і ляжуть на 60 хвилин раніше, ніж зазвичай.
В електронних пристроях вручну переводити немає необхідності, це відбудеться автоматично. А ось в механічному годиннику доведеться крутити стрілки.
Громадський транспорт 25 березня 2018 року курсувати за графіком, а пасажирів поїздів і літаків попереджають про те, що необхідно враховувати перехід на літній час вже вночі 24 березня.
Перехід зимового на літній час і навпаки відбувається в Україні з 1981 року. Часовий перехід роблять сотні країн. У світі, і в нашій країні зокрема, неодноразово розглядалася можливість відмови від переведення годинників. Передбачалося, що це буде зроблено в 2012-му, але питання на законодавчому рівні не розглядали. В Україні не скасували переведення годинників і в 2016 році. Відомо, що проти скасування виступали жителі західних регіонів, які змушені вставати і приходити додому в повній темряві. У лютому 2018 року Європарламент вносив пропозицію про відмову в переводу годин на розгляд Єврокомісії, але – безрезультатно.
14 березня 2018 року депутати Київради прийняли рішення в черговий раз звернутися до Кабінету Міністрів з питанням перегляду доцільності існуючого порядку обчислення часу на території України, що діє у нас з 1996 року.
Останньою країною, яка відмовилася від річного / зимового часу була Туреччина. Серед європейських країн залишаться у несвоємо поясі Ісландія, Білорусь, а також Росія. У РФ відмовилися від сезонного переведення годинників чотири роки тому. Крім жителів федерації не перейшла на літній час в Криму і окупованих районах Луганської та Донецької областей.
Прокоментуйте