Польща визнала катастрофу без заробітчан з Тернопільщини


Бізнесмен з Польщі, голова Асоціації переробників фруктів і овочів Анджей Гайовничек впевнений в тому, що українські трудові мігранти в даний час незамінні для країни.

Про це повідомляє портал “Хвиля” з посиланням на матеріал “Укрінформ”.

“Ринок праці в Польщі перебуває у великій залежності від трудових мігрантів з України. В останні роки намітилося значне зростання польської економіки, але це не означає, що в країні почався приріст працездатного населення. У Польщі посилено розвиваються сфери економіки, які потребують саме в ручній праці”, – заявив польський підприємець.

Він зазначив, що найбільший дефіцит робочої сили відчувається у будівельній сфері, а також в сільському господарстві.

“Українці, що працюють у моїй компанії, зуміли освоїти багато різних професій, які знадобляться їм і надалі. Ці люди ставали бригадирами, операторами, адміністративними працівниками. І зараз, під час дії карантинних обмежень, я потрапив у непросту ситуацію. Люди, яких я навчав, були вимушені повернутися додому. І це є величезною проблемою, з якою зіткнулися багато роботодавців у Польщі”, – зазначив Анджей Гайовничек.

Згідно з думкою підприємця, польські робітники просто не в змозі замінити трудових мігрантів з України. Компанії бізнесмена потрібно близько сорока працівників, однак навіть незважаючи на економічну кризу поляки не шикуються в чергу для того, щоб отримати роботу. Дану проблему, з якою зіткнувся польський бізнес, можуть вирішити тільки заробітчани з України. Також підприємець додав, що в країні ніхто не уявляє, як без українців провести сезон збору полуниці. І це не єдина проблема такого роду.

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

​​Ахметов, Пінчук і Порошенко очолили рейтинг Forbes

«Forbes Україна» опублікувало рейтинг 100 найбагатших бізнесменів України, який очолив Рінат Ахметов з капіталом в ...