РЕФОРМА ОСВІТИ: скільки дадуть?

РЕФОРМА ОСВІТИ: без університетських дипломів державного зразка


У МОН готуються змінити систему фінансування вузів.

Нововведення почнуть запускати поступово.  У 2020 році університети отримають тільки 80% від фінансування, яке вони отримали в 2019-м.  Решта 20% доведеться заслужити – гроші будуть нараховуватися за критеріями якості.  Серед критеріїв можуть бути наявність університету в міжнародних рейтингах, цитованість або кількість наукових робіт.  Якщо університет отримує замовлення на дослідження від бізнесу або міжнародних організацій – це теж може стати свого роду знаком, що вузу довіряють, і в нього будуть йти гроші.

Ще одним критерієм буде зайнятість випускників.  Міністерство хоче створити автоматизовану систему, яка буде відслідковувати працевлаштування молодих фахівців.  Планується і такий показник, як масштаб університету: з його допомогою будуть стимулювати виші укрупнюватися.

Поки що в парламенті зареєстрований один проект закону, який відповідає заявам Міносвіти.  Законопроект № 2170, крім перерахованого, передбачає відхід від держзамовлення на підготовку фахівців.

Крім того, Міносвіти буде укладати з ректорами університетів контракти.  У документі будуть прописувати показники, яких повинен буде досягти керівник вузу, і відповідні терміни.  Їх невиконання стане підставою для звільнення ректора.

Також з 2020 року університети більше не будуть видавати дипломи державного зразка.Парламент прийняв закон, який виключає поняття “диплом державного зразка” і пропонує установам вищої освіти видавати документи про вищу освіту за зразком, затвердженим власним вченою радою.

Джерело:  segodnya.ua

Читайте також

РЕФОРМА ОСВІТИ: скільки дадуть?

Уже з 1 січні стартує ще масштабніша реформа вищої освіти

Університети в Україні фінансуватимуть відповідно до результатів їх діяльності

Додав: rovesnyknewsx

Варто прочитати

діти

Президент підписав указ про відзначення 29-ї річниці незалежності України

Президент Володимир Зеленський підписав Указ № 318/2020 «Про відзначення 29-ї річниці незалежності України». Згідно з ...