4 червня науковці Національного природного парку “Дністровський каньйон” провели ретельне обстеження хвостової частини Дністровського водосховища, що розташована на території природоохоронної зони. До експедиції долучилися Олександр Вікирчак, Петро Площанський, Тетяна Микитюк, Богдан Романко та Віталій Хрущ. Про це пишуть в НПП “Дністровський каньйон”.
Відкриття осушеного дна водосховища
Внаслідок значного пониження рівня води на Дністровському водосховищі, стало доступним для вивчення його донне дно. Науковці обстежили пригирлову берегову лінію річки Збруч та ділянку між селом Білівці і гирлом Збруча, які звільнилися від води. Виявилося, що дно встелене муловими накопиченнями, частково висохлими та потрісканими.
Цікаві знахідки та рідкісні види
На донних відкладах водосховища дослідники виявили численні мушлі молюсків різних видів, зокрема лунки річкової, перлівниці, беззубки. Крім того, були помічені залишки річкових раків. Однак найбільш цінною знахідкою стала джерелянка жовточерева – вид, занесений до Червоної книги України, додатку Бернської конвенції та Червоного списку МСОП.
Проведене обстеження не лише дозволило зібрати унікальні наукові дані, але й привернуло увагу до необхідності захисту та збереження вразливих видів флори та фауни, які мешкають у водоймах регіону.
Прокоментуйте