gazpostach

СБУ заблокувала мережу тіньових криптообмінників, які намагалися “зіпсувати свято”


За даними спецслужби, через мережу щомісяця проводили майже 30 млн гривень і виділяли гроші на провокації, зокрема і до Дня Незалежності. Служба безпеки України заблокувала в Києві підпільні обмінники криптовалюти, через які відмивалися “брудні гроші”.

Як з’ясувала СБУ, мережа працювала з початку 2021 року. За цей час її послугами скористалися понад тисяча осіб. Щомісяця через тіньові обмінники проводили криптовалюту приблизно на 30 млн грн. Завдяки незаконному обміну, зловмисники заробляли, отримуючи комісійні в розмірі 5%-10%.

За заявами СБУ, частину цих грошей виділяли на організацію масових акцій протесту до Дня Незалежності.

Обмінники були вельми популярні, особливо серед фізичних осіб, тому що дозволяли анонімно виводити нелегальні кошти і переказувати їх. Як зазначає СБУ, до послуг мережі часто вдавалися користувачі заборонених в Україні російських онлайн-гаманців “Яндекс.Деньги”, “Qiwi” та “Webmoney”.

Правоохоронці провели обшуки в п’яти “офісах” на території Печерського, Шевченківського та Солом’янського районів столиці, під час яких вилучили комп’ютери, сервери, мобільні термінали, що приховують місце розташування підозрюваних, а також печатки, документи фіктивних підприємств, готівку на суму 1 млн грн.

Ведеться кримінальне провадження щодо незаконних дій з електронними грошима (стаття 200 КК) і відмивання нелегальних доходів (стаття 209 КК). СБУ нагадала, що з початку року трьом організаторам схожих схем вже повідомили про підозру.

Джерело:  Фокус

Додав: Горобець Оксана


x

Варто прочитати

авто послуги

У Тернополі таксист паркуючись збив стареньку бабусю

Днями у Тернопільському міськрайонному суді було проголошено вирок водієві таксі, з вини якого під колеса ...