Головне. Проросійські канали могли б закрити в Україні ще кілька років тому, якби у центральній владі керувалися державними інтересами, а не політичною доцільністю. Таку думку висловив міський голова Тернополя Сергій Надал з приводу введення санкцій проти кількох центральних українських телеканалів за проросійську пропаганду.
Цитата. “Захист інформаційного простору — це завдання держави. Центральна влада зобов’язана керуватися виключно державницькими інтересами і не озиратися на політичну доцільність та рейтинги. На жаль, в Україні на центральному рівні бракує націоналістів, котрі б ставили державу вище за політичну кар’єру. Тому знадобилося сім років війни і тисячі загиблих українських воїнів, щоб у Києві нарешті зважилися діяти”, – зазначив Сергій Надал.
Деталі. Разом з тим Сергій Надал підкреслив, що вважає рішення про блокування проросійських каналів позитивним, але половинчатим.
“Для мене неважливо, ухвалене це рішення під тиском західних союзників України чи самостійно. Важливо, що таке рішення є. Воно почало діяти і це добре. Однак це рішення є половинчатим. В Україні продовжують працювати інші телеканали з відверто антиукраїнською позицією. Також спокійно працюють явно антиукраїнські сайти. Усі ці ресурси потрібно заблокувати”, – зазначив Сергій Надал.
Сергій Надал відомий своєю твердою державницькою позицією щодо захисту українського інформаційного простору. Зокрема у Тернополі п’ять років тому потрапили під заборону російські виконавці, які виступали проти територіальної цілісності України.
Виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення зобов’язати всі заклади, а також перевізників припинити публічне програвання аудіовізуальних творів за участю таких виконавців, як Владімір Кучеренко, Єгор Холмогоров, Михайло Хазін, Олег Газманов, Йосип Кобзон, Валерія Перфілова, Йосип Пригожин, Сергій Безруков, Михайло Боярський, Микола Расторгуєв, Іван Охлобистін, Михайло Пореченков, Григорій Лепс та Жерар Депардьє. Тоді ж міський голова Тернополя пропонував запровадити подібну практику по всій Україні.
Прокоментуйте