gazpostach
кладовище

Тернополян закликали відмовитися від штучних квітів на кладовищах


Цими днями працівники тернопільської «Ритуальної служби» вивозять із міських кладовищ багато старих пластикових вінків зі штучних квітів.

Чимало тернополян зараз відвідують кладовища, аби навести лад на могилах, тож сміття назбирується багато. Як повідомила головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Оксана Ілліч, щодня представниками СКП «Ритуальна служба» вивозять з кладовищ чимало пластику, пише “Тернопіль житлово-комунальний”.

Відтак жителів міста просять прислухатися до рекомендації Бюро УГКЦ з питань екології, яке закликає українців відмовитися від традиції нести на могили родичів штучні квіти, адже вони шкодять оточуючому середовищу.

Як зазначає керівник Бюро УГКЦ з питань екології, доктор богословських наук Володимир Шеремета, пластикові вінки і квіти не несуть жодної богословської символіки, це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає. Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. Левова частка пластикових квітів не потрапляє на сміттєві полігони. Натомість їх палять, виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини. Зрештою, на кладовищі та «кричуща» пластикова квітка аж ніяк не відповідає атмосфері…

Фахівець рекомендує у Великодні дні утриматися від традиції залишати на могилах крашанки, паски чи інші продукти харчування. Вони приваблюють безпритульних тварин, які створюють небезпеку для тернополян, що приходять на кладовище.

Додав: Кузьменко Остап


x

Варто прочитати

авто послуги

У Тернополі таксист паркуючись збив стареньку бабусю

Днями у Тернопільському міськрайонному суді було проголошено вирок водієві таксі, з вини якого під колеса ...