Павло Цицорін розповідає «Тернополянам», що ідея створити щось масштабне та цікаве була давно. Як відеооператор та моушн-дизайнер звик поєднувати відео та 3D графіку.
«Минулого року готував матеріали для промо ролика перекладу книги “Рада воєнної справи” – Яна Тарновського. Але пандемія відклала старт проекту на невизначений термін, та саме підготовка до проекту дала можливість відкрити для себе багато нового про давню історію міста, а особливо, про парафіяльний костел. Так і з’явилася ідея відтворення давнього образу храму на його історичному місці. Втім, для реалізації відеороботи мені бракувало знання по 3D моделюванню. Тому під час весняного карантину взявся за вивчення програми», – розповідає дизайнер .
Творець ролика зізнається, загалом весь процес зайняв майже два місяці. Відео доводилося робити в позаробочий час. Також розповідає про те, як саме створював відео:
«Відправною точкою став урок який я побачив в інтернеті з фотограмметрії – коли з багатьох фотографій певного об’єкта комп’ютер формує його 3D модель. Я вирішив спробувати і відтворити модель пам’ятника костелу котрий встановили перед ЦУМом.
Після вдалої спроби я отримав міні-модель костелу, і вже тоді в мене виник сценарій майбутнього ролика. Наступним кроком була зйомка відео, наче на ньому вже присутня уся графіка. Далі змоделював видиму частину костелу, та відео наклавши візуальні та аудіо ефекти», – каже Павло Цицорін.
Розповідає, відтворення автентичності споруди викликало найбільше труднощів.
«Раніше я зустрічав декілька візуалізацій парафіяльного костелу, які на мій погляд були досить детальними, як ззовні так і всередині. Та в інтернеті всі матеріали споруди викладено у невисокій якості, тому довелося рухатись шляхом порівняння старих фото та візуалізацій інших авторів».
Під час роботи, автор відео, намагався враховувати дуже багато деталей, розміри, кольори, пропорції. «Не певен що вдалося на 100%,та про це уже судити тернополянам», – каже Пало Цицорін .
Він додає, що на цьому зупинятися не буде. Має ще декілька цікавих задумок які з часом презентує, та уже в зовсім іншому форматі.
Нагадаємо, що парафіяльний костел Матері Божої Неустанної Помочі був окрасою Тернополя. Римо-католицький парафіяльний храм існував із 1908 до 1954 року в центральній частині міста.
Прокоментуйте