Відкриття Міжнародного аеропорту “Львів” імені Данила Галицького, з одного боку, допоможе закрити небо над Україною, з іншого – сприятиме міжнародному туризму та інвестиціям ззовні.
Про це заявив очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький 17 травня під час Національного туристичного саміту у Львові, пише Олена Ковальськав Експресі.
Аеропорт “Львів”: чи можливо, щоб він запрацював
Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року повітряний простір над Україною повністю закритий для руху цивільних літаків. Відтак, усі аеропорти країни зупинили польоти. Вже під час повномасштабної війни неодноразово порушували питання щодо відновлення роботи аеропортів у різних регіонах: найчастіше називали Львів та Бориспіль. Проте, наразі безпекова ситуація не дозволяє цього зробити.
Пряма мова
“Для нас важливо відкрити аеропорт. На кожній міжнародній зустрічі ми акцентуємо увагу на тому, що відкриття аеропорту – це, з одного боку, закриття неба над Україною. З іншого боку, це величезна можливість для іноземного інвестора, іноземного туриста побачити Україну”, – наголосив Максим Козицький.
Глава Львівщини зазначив, що змога летіти зі Львова чи до Львова – це можливість для людей подорожувати. “Відстань, наприклад, від Львова до Лондона, майже така ж, як відстань від Львова до Донецька. Ми дуже велика держава і єдині у своїй мрії перемогти”, – додав очільник ОВА.
Додамо, у квітні на Львівщину завітала делегація британської компанії Oliver Wyman (яка входить до складу провідної світової фірми з брокерських послуг страхування, управління ризиками та перестрахування Marsh McLennan), яка обговорила з владою регіону, зокрема, відновлення роботи аеропорту “Львів”.
“Авіація та аеропорти є надважливим двигуном відновлення української економіки. Відновлення польотів в країні, яка перебуває у стані війни, яскраво демонструє світовим інвесторам нашу стійкість та рішучість. Ми прагнемо залучати нові інвестиції, але чимало партнерів відверто кажуть, що з огляду на безпекові питання, вони не наважуються заходити на український ринок.
Водночас інвестування напряму залежить від логістики. Львівщина – прикордонний регіон, проте проблеми з чергами на пунктах пропуску нікуди не зникають. Частково це пов’язано також зі збільшення кількості населення в області, адже ми в лідерах за кількістю внутрішньо переміщених осіб”, – наголосив Козицький.
Для того, щоб відновити польоти над Україною, найбільші світові страхові компанії мають включити військові ризики до загального переліку страхувань.
Відкриття аеропортів в Україні: що відомо
Надзвичайний і повноважний посол Турецької Республіки в Україні Мустафа Левент Більген раніше заявляв, що готовий лобіювати можливість відкриття Львівського аеропорту.
Згодом стало відомо, що Україна починає переговори з регуляторами США та ЄС про відкриття аеропортів. Водночас Украерорух зазначав, що повітряний простір буде відкрито відразу після завершення воєнних дій та перемоги України.
У травні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що достатні засоби ППО, зокрема літаки F-16, дозволи б Україні відкрити аеропорт у Львові.
Раніше у Повітряних Силах ЗСУ казали, що діючий аеропорт у Львові може бути потенційною ціллю росіян, тому для його відкриття потрібно усвідомлювати усі можливі ризики. Ексречник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявляв, що найближчим часом ні Львівський, ні будь-який інший аеропорт в Україні не будуть відкриті, а єдиною умовою для цього стане наявність у ЗСУ усіх необхідних засобів для захисту неба. “Зараз що, всім за кордон захотілося? Польща поряд і звідти можна чудово літати”, – зазначив Ігнат.
Прокоментуйте