Фахівчині Громадської організації «Асоціація жінок України» зустрілися із представницями родин військових, які загинули в російсько-українській війні, будучи військовослужбовцями 105-ї окремої бригади територіальної оборони, а також дружинами бійців, факт смерті яких встановлюється.
Для них презентували соціальні послуги, які Асоціація надає особам, які потрапили у складні життєві обставини.
Спектр цих послуг широкий
Голова Асоціації Лариса РИМАР детально розповіла присутнім жінкам про проєкт «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який реалізовує ГО «Асоціація жінок України» й через який надає безоплатну юридичну і психологічну підтримку дружинам, батькам військових та демобілізованим військовослужбовцям, а також особам з інвалідністю.
Психологиня та юристка, які працюють в Асоціації, проводять безкоштовні як групові, так й індивідуальні консультації. На заняттях з арт-терапії та основ мистецтва співу навчають, як через творчість подолати хронічний стрес.
Одержувачі соціальних послуг можуть безкоштовно навчатися швейній справі за принципом апсайклінгу у творчій майстерні, яка функціонує при Асоціації. Щоб узяти участь у цих заняттях, отримати консультацію, потрібно лише потелефонувати до Громадського центру надання соціальних послуг, що працює при Асоціації: 0673503459; 0505550704.
«Підтримка сімей військових, вдів, батьків воїнів, які загинули на російсько-українській війні, — це не лише про допомогу окремим людям, а й про наш спільний обов’язок перед тими, хто втратив найрідніших у боротьбі за незалежність і безпеку України. Ці жінки, що втратили своїх чоловіків, синів на війні, потребують багатогранної підтримки не лише матеріальної, що дуже важливо, а й психологічної, правової.
Асоціація ставить перед собою просте й водночас дуже складне завдання: знайти для кожного з отримувачів соціальної послуги, хто виявить бажання її отримувати, заняття, які б допомогли навчитися протистояти внутрішньому вигоранню, вийти із хронічного стресу, що руйнує здоров’я, принаймні заради тих, хто залишився у родині поряд, кого жінка любить, за кого відповідає», – каже голова ГО «Асоціація жінок України», керівниця проєкту Лариса РИМАР.
Втрата чоловіка чи сина — це велике емоційне потрясіння, яке залишає глибокий слід на все життя. Психологічні консультації, групи підтримки та реабілітаційні програми допомагають пережити горе, впоратися зі стресом і знайти сили жити далі.
В Асоціації отримувачам соціальних послуг надають не тільки безкоштовні індивідуальні юридичні та психологічні консультації, а й пропонують групові зустрічі, де жінки можуть поділитися своїм досвідом, отримати розуміння та підтримку від інших жінок, що пройшли схожий шлях.
Такий груповий тренінг цього разу провела доцентка Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, кандидатка психологічних наук, практикуюча психологиня Галина ГОНЧАРОВСЬКА.
Під час спілкування з жінками вона зазначила, що мета індивідуальних і групових зустрічей із психологом – розширення знань та уявлень про себе, свої риси характеру, сильні сторони, формування умінь та навичок стабілізації свого емоційного стану, розвиток свого потенціалу та пошук внутрішнього ресурсу.
У зустрічі взяв участь радник голови Тернопільської ОВА Юрій ЧОВГАН, який повідомив, що голова ОВА В’ячеслав НЕГОДА опікується проблемними питаннями сімей загиблих військовослужбовців. Тож для налагодження тісної комунікації має намір ввести у штат адміністрації посаду радниці з питань допомоги родинам полеглих воїнів.
Як підкреслила голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса РИМАР, ця зустріч ще раз довела наскільки українські жінки сильні і витривалі, адже пережити втрату рідної людини вкрай складно. Але, як кажуть самі жінки, вони живуть заради своїх дітей та їхнього майбутнього і вірять, що смерть їхніх чоловіків не була марною.
Додаткову інформацію про допомогу сім’ям загиблих можна отримати за тел. 0678608876. Усі деталі проєкту на сайті організації www.wau.org.ua
Довідково
Громадська організація «АСОЦІАЦІЯ ЖІНОК УКРАЇНИ» впроваджує проєкт «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни», який виконується в рамках Проєкту ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується Благодійною організацією «МЕРЕЖА 100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ РІВНЕ».
Проєкт Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) спрямований на покращення якості, різноманітності типів соціального захисту шляхом розвитку ринку соціальних послуг на рівні громад.
Зміст цієї публікації є одноособовою відповідальністю ГО «Асоціація жінок України» і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.
Прокоментуйте