Про найдивніші і безглуздніші лікарські рекомендації 150-річної давності.Про це з читачами “Ровесника” ділиться clutch.ua
Корсети для майбутніх мам
За часів Вікторіанської епохи кожна дівчина повинна була відповідати певним стандартам краси, вагітні не були винятком. Корсет був обов’язковим предметом гардеробу, тому вагітні дівчата були зобов’язані його носити. Вважалося, що корсет – додаткова підтримка для майбутньої мами, але через такого «модного» атрибута у дитини не було можливості нормально розвиватися, від цього часто траплялися викидні і різні патології.
Хлороформ як наркоз
Лікарі стали використовувати наркоз на початку 19 століття. Для того, щоб полегшити біль, пацієнтки вдихали хлороформ. Такого роду знеболювання справляло негативний вплив на нервову систему, тому у багатьох жінок, крім болю притуплялися і інші почуття, що нерідко було причиною смерті новонародженого.
Спеціальний одяг
У ті часи великий живіт був чимось дуже непристойним. Вважалося, що дитина народиться красивою тільки в тому випадку, якщо його мама під час вагітності ходила в кращих нарядах і виглядала бездоганно. Спочатку в моді були сукні з креноліновимі кільцями, які робили вагітну набагато стрункішою. Пізніше, коли популярність здобули більш стримані сукні, для того, щоб приховати «непристойний» живіт стали шити вбрання зі всілякими драпіровками.
Куріння
У сучасному світі курити під час вагітності – злочин проти здоров’я дитини, але в Вікторіанську епоху вважали інакше. Лікарі того часу призначали тютюн як ліки і закликали дам в положенні курити, щоб нібито поліпшити процес травлення.
Сонячні промені – зло
Ще одну абсурдну умову доводилося дотримуватися вагітним жінкам 19 століття. Вважалося, що сонячні промені негативно впливають на плід, тому жінки були змушені вдягати сукні з щільної тканини і з довгими рукавами навіть якщо на вулиці було +35. Незамінним атрибутом в сонячні дні для вагітної жінки була парасолька.
Алкоголь
Вважалося, що келишок червоного вина несе тільки користь. Проблема була лише в тому, що більшість дівчат не знали міри і не розуміли, коли потрібно зупинитися, діючи за принципом «лікар призначив, значить можна».
Читайте також: