gazpostach
навчання

Які напрямки вищої освіти обирають абітурієнти в Тернополі?


Як мінімум чотири роки навчання і десятки недоспаних ночей. Все заради документу про освіту. Та чи потрібний він взагалі, чи реально в Україні знайти роботу за спеціальністю і які професії точно потрібно оминати вступникам, аби згодом не використовувати диплом як підставку для горнятка з кавою.

Тернопіль – одна з неофіційних студентських столиць України. Тут для абітурієнтів є одразу декілька університетів, які пропонують десятки професій найрізноманітніших профілів. Та от яку з них обрати, аби по закінченні навчання не просто мати вищу освіту, а й гідну заробітну плату і найголовніше – роботу за спеціальністю.

Менеджмент – одна з найпопулярніших професій серед вступників, які подавали заявки до Захіноукраїнського національного університету та Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. Та все ж, одним з абсолютних лідерів серед спеціальностей залишається “програмування та комп’ютерні технології”. В університетах зазначили, кількість бажаючих навчатися саме за цим напрямком вдвічі перевищує  інші спеціальності. Одна з можливих причин – висока заробітна плата, на яку розраховують майбутні фахівці.

В лідерах продовжують залишатися фінансові та юридичні спеціальності. В інтернеті користувачі жартують, мовляв, чи вистачило б робочих місць, якщо б всі юристи працювали за спеціальністю.

У тренді й іноземні мови. Філологія – ще один напрям, який активно обирають вчорашні школярі. У ТНПУ ця спеціальність є однією з найпопулярніших. Стати перекладачем, або ж вчителем англійської чи німецької мови мріє левова частка вступників, які обирають саме гуманітарні спеціальності.

В час пандемії в рази збільшилася потреба у лікарях, та майбутніх студентів нові виклики не злякали. На цьому наголосили у тернопільському медичному університеті. Цьогоріч кількість заяв практично така ж сама, як і в попередні. Вже традиційно, найбільше заяв абітурієнти подали на спеціальність «лікарська справа».

Та чи потрібні на ринку праці юристи, правники та менеджери? В обласному центрі зайнятості кажуть, на ринку праці найзатребуванішими є аж ніяк не «офісні» професії, а навпаки – робітничі. Про це зауважив директор тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук. Він додав, що шукають сьогодні продавців, водіїв, кухарів, слюсарів, столярів.

Фахівці розповіли, інженер-будівельник у Тернополі може отримувати близько 20 тисяч гривень, а оператор лінії харчової продукції – 17 тис.

Отож, експерти з працевлаштування в один голос наголосили – те, ким хочуть стати абітурієнти зовсім не відповідає сьогоднішньому ринку праці. Тому обираючи професію радять зважати не лише на власні вподобання, аби після навчання не закидати диплом глибоко в шухляду і не купувати білети за кордон.

Додав: Кузьменко Остапx

Варто прочитати

В Україні дозволили вакцинувати від коронавірусу дітей

В Україні дозволили вакцинацію дітей Міністерство охорони здоров’я рекомендувало в окремих випадках щепити дітей від ...