Які особливості отримання пенсії за довіреністю? В матеріалі АгроТер. В Україні пенсіонери мають право отримувати пенсію за довіреністю.
Така можливість передбачена статтею 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Процедура має свої чіткі правила, включно зі строками дії довіреності та вимогами до її продовження. Про це інформує Пенсійний фонд України.
Умови, як пенсію за довіреністю
Закон дозволяє пенсіонеру доручити іншій особі отримання пенсійних виплат. Для цього оформлюється довіреність, яка визначає термін її дії. Важливо зазначити, що:
Мінімальний термін довіреності законодавством не встановлений, але максимальний строк виплати пенсії за нею становить 12 місяців.
Які особливості отримання пенсії за довіреністю
Після завершення цього періоду пенсіонеру необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України для подання заяви на продовження.
Щоб продовжити виплату за довіреністю, потрібно діяти завчасно. Подання заяви ініціює новий річний термін виплат. Оновлення довіреності та заяви є обов’язковим.
Важливо знати, що повторна виплата розпочинається з місяця, який слідує за подачею заяви. Наприклад, якщо заява подана у січні, то виплата за оновленою довіреністю діятиме з лютого.
Ми писали раніше: Чи можуть розраховувати на пенсію українці без стажу.
Прокоментуйте