Сьогодні за межами України перебуває від 7 до 20 (!) мільйонів наших співвітчизників. Емігранти зберігають українську мову, народні звичаї, національну самобутність. Вони не втрачають зв’язок із землею своїх предків і відчувають себе часткою України.
Історія українського народу ніколи не була легкою. З кінця ХІХ до початку ХХІ століття було чотири хвилі еміграції (переселення) українців. Четверта хвиля – трудова, розпочалася вже за незалежної України й мала, як і перша, соціально-економічні передумови.
На жаль, сьогодні дехто із співвітчизників зневажливо висловлюється на адресу українських заробітчан, інколи навіть називає їх зрадниками. Мовляв, свою землю потрібно піднімати, на Україні трудитися, а не за кордоном… Не розуміють, що ці люди вносять величезний вклад у розвиток української економіки, в покращення рівня життя нашого народу. За матеріалами доповіді Міжнародної організація з міграції (Представництва в Україні), тільки в 2012 році сума приватних грошових переказів, що надійшли до нашої держави, становила 7,5 мільярда доларів США, тоді як загальний обсяг іноземних інвестицій того ж року сягав лише 6 мільярдів доларів США.
Неоціненною є допомога заробітчан-волонтерів українській армії!
Неоніла ДРИГУШ (КРЕМ’ЯНЧАНКА)
Прокоментуйте