Всього вчилася сама, зараз знає більше сотні рецептів. Єднак розповідає, що на кухні усе облаштувала під себе. На духовці зробила наліпки, щоб знати, яку температуру та час виставити для випікання. А спеції, для прикладу, підписує шрифтом Брайля, повідомляє «Суспільне».
“Я можу прочитати, що в цьому пакетику в мене є імбир. Такі всі пакетики зі спеціями”, – каже Єднак.
Під час приготування випічки жінка використовує ваги з озвученням.
Олена розповідає, до того, як стала незрячою, вчилася на юристку і паралельно працювала у нотаріальній конторі. Але коли почала втрачати зір, звільнилася.
“Тоді думала не про освіту, не про майбутнє, а думала, як жити далі. Змінилося повністю сприйняття”, – розповіла Єднак.
Зір жінка почала втрачати у 20 років, а повністю перестала бачити у 24.
“Всі ці 4 роки я постійно боялася. Я цього не відчувала свідомо, але коли вже так сталося, що я повністю втратила зір, я перестала боятися. Я змирилася, прийняла свою сліпоту, просто вчилася, як з нею жити”, – каже Єднак.
Жінка розповіла, що випічкою почала займатися не одразу. Спершу поїхала до Львова вчитися на оператора комп’ютерного набору для незрячих.
“Вже могла користуючись комп’ютером щось писати. Мені завжди здавалося, що в мені живе літератор, але щодня цим займатися мене не тягнуло. Мені доводилося себе змушувати і переконувати, адже я вчилася, я хотіла цього, змушувала себе писати щось. А от з випічкою в мене немає ніякого примусу”, – каже Єднак.
Зайнятися випічкою надихнув чоловік. Готує жінка за рецептами бабусі й мами. Також, каже, шукає їх в YouTube.
“Шукаю там те, що мені по назві подобається, а вже далі дивлюся по інгредієнтах. Пробую, роблю, і щось виходить”, – каже Єднак.
Форми для випікання допомагає виготовляти чоловік Роман. Він друкує їх на 3D-принтері. Також, каже, допомагає дружині на кухні.
Олена розповідає, випічку готує для рідних і друзів, а нещодавно почала випікати на замовлення:
“Моя мрія здійснилась, я щось роблю, добре і корисне”.
Прокоментуйте