Авторка, Анастасія Бречко. вчителька української мови та літератур
«Дистанційка» не кожному «по зубах». У когось проблеми з інтернетом, у когось з технікою, а в когось і з тим, і з іншим. Але у всьому треба бачити свої плюси. І скільки б ми не говорили про те, яке дистанційне навчання важке й неефективне, переваги в ньому також є.
Дистанційка провокує розвиток
Шкільні уроки часто стають рутиною для нас. Особливо, коли вчитель викладає одну й ту ж саму тему з класу в клас. Дистанційне навчання допомагає спробувати нові формати – ігри, тести, відео, онлайн-зустрічі. До того ж, це нові виклики для нас, а нові викилик провокують розвиток!
Розвиває навичку вчитись новому
Учні, як і вчителі, також переживають важкий період. Але тепер настав час для того, аби дослідити свої навчальні навички – зрозуміти, о котрій тобі особисто зручніше вчитись, які методи та формати для тебе більш ефективні тощо. Сучасні діти живуть у світі, де постійно треба буде вчитись, тож зараз вони здобувають неймовірно важливу життєву навчику – уміння вчитись новому.
Надає змогу більше часу приділити родині
Батьки зараз проводять багато часу зі своїми дітьми. Карантин для сім’ї – ціле випробування. Але одночасно, навчаючись з дитиною, ви її краще пізнаєте. Наприклад, можна разом почитати літературу й обговорити твір.
Дозволяє пройти нові курси та тренінги
Багато хто каже, що страждає через ізоляцію. Але коли ви в останній раз могли поспати трохи більше? Коли проводили вечір з сім’єю за настільною грою? Коли відчували, як важливо цінувати щоденні дрібниці й цінувати кожен момент? Нарешті настав час для курсів, книг та фільмів, на які його не вистачало раніше.
Підштовхує до переосмислення життя
Ми стали такими зайнятими, що перестали піклуватись про себе й світ. Тепер світ відпочиває від нас, а ми – від нього. Планета відновлює екосистему, а ми вчимось бути у гармонії з собою. Карантин – саме час переосмислити своє життя. І коли ми вийдемо з карантину, учні й батьки знову полюблять школу, учителі знову полюблять свою роботу й ми знову закохаємося в це життя, як і раніше.
Джерело: vseosvita.ua
Прокоментуйте