Це не залежить від бажання чи небажання районних рад, які передають заклади, і громад, які ці заклади мають прийняти. Так передбачено законодавством, зазначає «Децентралізація».
За словами заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негоди, Мінрегіон спільно з Міністерством освіти та науки, обласними державними адміністраціями мають постійно і швидко надавати місцевим радам усю необхідну підтримку в цьому питанні.
«Мережа освітніх закладів, які фінансувалися з рівня району, найбільша з тих, яка має перейти в громади. Тому роботи в органів самоврядування у цій сфері дуже багато і зробити її треба швидко. Це наше спільне завдання і спільна відповідальність. Усі проблеми мають своє вирішення. І тут дуже важливим є питання комунікацій. Тим, хто цього потребує, маємо пояснювати, розтлумачувати, давати буквально покрокові інструкції, щоб з початку року ми не мали проблем з функціонування освітніх закладів та установ», – сказав В’ячеслав Негода.
Основним акцентом заходу стало питання збереження колективів освітян, що працюють в закладах, які переходять від районів до громад.
«Маємо проблему через те, що не усі школи набули статусу юридичних осіб, як цього вимагає закон про освіту. Працівники багатьох закладів були оформлені через районні відділи освіти. Вони не рахувалися юридично у складі тієї чи іншої школи, освітнього закладу. Але голови громад, які перебирають на себе ці заклади з району, не повинні ставили питання про звільнення цих працівників. У громадах мають усвідомити, що навіть у тих закладах освіти, які не були належним чином зареєстровані, під час зміни власника не має постраждати або змінитися трудовий колектив на момент передачі», – зазначив В’ячеслав Негода.
Прокоментуйте