Ягідний кооператив у Старому Почаєві виходить на європейські ринки

Ягідний кооператив у Старому Почаєві виходить на європейські ринки

Кременеччина відома своїми кооперативами. Прикладом є сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Щедрий край», який спеціалізується на заготівлі овочів та фруктів, переробці плодово-ягідної продукції на сухофрукти та виготовленні соків, діє у Старому Почаєві Кременецького району вже три роки.

«Наш кооператив займається вирощуванням полуниці та малини різних сортів. Це основний напрям нашої діяльності, – розповів голова СОКу Віктор Стравінський. – Маємо невелику переробку малини на сухофрукти. Але, на жаль, об’єми цієї переробки не забезпечують збут усього кооперативу. Тому зараз наша основна мета – це пошук інвестора для побудови потужної переробки для цих об’ємів, які в нас є. На даний момент маємо 50 гектарів малини й близько 5-7 га полуниці».

Кооператив «Щедрий край» існує з 2015 року. Об’єднує 70 учасників та налічує 50 гектарів землі. Утім, на досягнутому ніхто зупинятися не збирається і вже сьогодні учасники кооперативу активно працюють над пошуком інвесторів для того, щоб розширити свою діяльність та вийти на нові ринки збуту. Вже, за словами Віктора Стравінського, є напрацювання і спільне бачення співпраці з кількома європейськими країнами. «Є попередні домовленості з Польщею та Францією. У планах – побудувати морозильну камеру для того, щоб забезпечити збут своєї продукції. Також будемо нарощувати плантації полуниці, щоб працювати з Європою. Це питання у нас вже практично вирішено, тож починаємо наступного року», – зазначив голова кооперативу.

Власне, для того, щоб кооператив міг працювати і розвиватися було залучено багато джерел фінансування: значну частку коштів вклали самі учасники кооперативу, допоміг проект ЄС/ПРООН, агрохолдинг «Мрія», а також було залучено кошти обласного, районного та місцевого бюджетів.Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

Троє тернополян забезпечили «лівою» горілкою три області

Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Тернопільській області у ході операції «Акциз» припинили протиправну ...