Великі групи фінвалів чи смугачів оселедцевих повернулися на історичні місця свого мешкання в Антарктиді після десятиліть відсутності.
Промисловий китобійний промисел у двадцятому столітті став причиною майже повного зникнення південного підвиду фінвалів Balaenoptera physalus quoyi.
Вилов смугачів оселедцевих був заборонений в 1976 році. Попри це донедавна дослідники рідко зустрічали цих китів у колишньому місці існування їхніх багаточисельних популяцій біля Антарктичного півострова — частини Західної Антарктиди між Атлантичним та Тихим океанами.
Нове дослідження повідомляє про те, що тепер кількість величезних ссавців у цьому місці зросла.
Хелена Герр з Гамбурзького університету в Німеччині та її колеги вивчали морські води у пошуках фінвалів як зі свого дослідницького судна, так і на вертольоті.
Науковці підрахували, що в 2018 році 7909 фінвалів мешкали приблизно на 93 000 квадратних кілометрів антарктичних вод — це вища щільність, ніж в інших добре відомих місцях проживання фінвалів.
Автори також стали свідками величезного скупчення смугачів оселедцевих – до 150 тварин разом їли криль, сформувавши одне з найбільших зафіксованих скупчень китів-фільтраторів у історії.
Автори стверджують, що багаті поживними речовинами фекалії фінвалів нададуть змогу «перезапустити» морські екосистеми поблизу Антарктиди, які були пошкоджені китобійним промислом.
Прокоментуйте