На Львівщині з батьками, які не хочуть вакцинувати дітей, поговорять індивідуально

У лютому цього року на Львівщині протягом двох тижнів буде спеціальна кампанія по вакцинації дітей від 6 до 18 років проти кору, повідомили в kontrakty.ua.

Про це на брифінгу у Львові повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

“Ми починаємо у Львівській області спеціальну кампанію, щоб вакцинувати в школах майже 20 тисяч дітей, які раніше не були щеплені від кору”, – зазначила Супрун.

В області почнуть планування кампанії по імунізації. Воно триватиме близько місяця і має на меті встановити адреси проживання невакцинованих дітей. Паралельно буде проводитися комунікаційна кампанія – роз’яснювальна робота з батьками, вчителями та медичними працівниками. А з середини лютого – сама імунізація.

Як зазначила керівниця МОЗ, в області є 502 тисячі доз вакцини, виготовленої в Бельгії і США. Вони доставлені і зберігаються за технологією “холодного ланцюга”, тобто з дотриманням необхідного режиму. Перевірити їх якість зможуть самі батьки, оскільки на кожній ампулі вакцини є індикатор.

Під час кампанії в загальноосвітніх установах працюватимуть тимчасові пункти щеплень.

Вакцинація буде здійснюватися відповідно до чинного законодавства, яке передбачає надання письмової згоди батьків про щеплення, огляду дитини лікарем безпосередньо перед щепленням, що включає загальний огляд, а також вимірювати температуру.

У разі, якщо батьки будуть відмовлятися від щеплень, з ними буде індивідуальна роз’яснювальна робота. Однак без згоди батьків вакцинацію дітям проводити не будуть.

Як зазначила Супрун, Львівська область лідирує за кількістю хворих на кір. Це 22% всіх випадків кору в Україні. Двоє дітей від цієї інфекційної хвороби померли.

Після Львівщини кампанію з вакцинації дітей проводитимуть в Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській областях, які також мають високі показники за кількістю захворювань на кір.

Читайте також:

Міністр радить розпочати рік з медогляду у сімейного лікаря

Лікарі назвали поширені помилки при лікуванні нежиті

Епідемія туберкульозу: як уберегтися від захворюванняАвтор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

Підрозділом армії США вже керує українець

В армії Сполучених Штатів Америки служить і добивається успіхів юнак, який народився в Україні, в ...