gazpostach
маска

П’ять ознак того, що ви вже перехворіли на коронавірус і не помітили


Коронавірус продовжує поширюватися Україною. На Тернопільщині з початку епідемії захворіли 19258 осіб.

Разом із тим чимало людей встигають перехворіти майже без жодних видимих ознак. Вчені ж назвали ряд проявів тіла, які вказують на попередній безсимптомний перебіг.

Як інформує “sich.com.ua“, науковці з Оксфордського університету дійшли висновку, що є п’ять симптомів, які можуть вказати, що ковід вже перенесено людиною. Якщо ви не робили тест, але спостерігаєте у себе тривожні ознаки, звіртеся з цими п’яти пунктами.

1.Тимчасова втрата нюху. Якщо ви не відчуваєте запаху і смаку, значить у вас вражені нервові закінчення в периферійної і центральної нервової системи. Багато думають, що це пов’язано з звичайною нежитю і закладеним носом. Але якщо у вас не було нежиті – і ви не відчуваєте запахів, швидше за все у вас був коронавірус.

2. Синдром сильної втоми. Навіть перехворівши втома залишається. Ви прокидаєтеся вранці з почуттям неповного відпочинку, а розбитості. Все через те, що в організмі відбувається процес інтоксикації. Млявість не проходить весь день і постійно хочеться спати.

3. Кон’юнктивіт. Печіння, свербіж, почервоніння і скупчення гною в куточках очей можуть бути ознаками ураження слизової при легкій формі коронавірусу. Багато людей не звертають уваги на такі симптоми, вважаючи їх результатом ГРВІ або тривалого сидіння за комп’ютером.

4. Висип на пальцях рук Цей симптом спостерігається частіше у молодих людей та дітей. На пальцях вони можуть побачити висип, хвороба протікає в легкій формі.

5. Підозра на інсульт. Коронавірус може вражати не тільки легені, але і головний мозок. У пацієнтів з легкою формою інфекції медики спостерігали симптоми, схожі на ті, які бувають у людей в передінсультному стані: втрата свідомості, запаморочення, легке оніміння лицьових м’язів.

Додав: Кузьменко Остап


x

Варто прочитати

У тернопільському парку посеред ночі побили неповнолітню дівчину

13 вересня о 00.17 бригада швидкої виїжджала на вул. Руську, до 17-річної пацієнтки. Зі слів ...