засідання

Равликів та овочі успішно вирощують у кооперативах на Тернопільщині (фото)


Другу позицію в Україні щодо кількості обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів наразі посідає Тернопільщина. І цим дуже пишаються у нашому краї.

Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку ОДА, у нашому краї нині налічується 109 таких підприємств. Серед найуспішніших: Асоціація виробників равликів, плодоовочевий кооператив «Файна поляна», Молочарський кооператив, що надає широкий спектр послуг, та багато інших. Причому найбільше діючих сільськогосподарських кооперативів у Кременецькому (13), Бережанському (10), Шумському (9) і Підволочиському (7) районах.

– Станом на 1 липня 2020 року в Тернопільській області зареєстрували 109 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів,  каже директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Володимир Стахів.  Загалом такі об’єднання надали 3 528 членам кооперативів послуг за І-ше півріччя на 4,3 млн грн.

Чиновник нагадав, що на 2020 рік із державного бюджету передбачили підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

– Зокрема, пропонується фінансувати 70% витрат на придбання обладнання (без ПДВ) кооперативам, у складі яких є одне чи кілька фермерських господарств і фізичні особи, у власності або користуванні кожного із яких перебувають землі сільськогосподарського призначення або тварини, ідентифіковані та зареєстровані відповідно до законодавства,  уточнює Володимир Стахів.

До слова, основна мета кооперативів  надання послуг і збільшення прибутків їхніх учасників. Тож 99% успіху такого об’єднання, на думку фахівців, залежить від ефективної ініціативної групи, що розробляє і реєструє всі статутні документи.

Додав: Кузьменко Остапx

Варто прочитати

шляхопровід

У Тернополі завершують будівництво основної частини Гаївського шляхопроводу

У Тернополі триває будівництво нового Гаївського шляхопроводу на вул. Об’їзна – Протасевича. Частину робіт уже ...