Вже більше ніж півроку, як з тернопільського ринку зникли “валютчики”. Правда, деякі сміливці намагаються таки повернутися у “бізнес”. Але за їхньою діяльністю уважно стежить поліція, яка виявляє громадян, котрі здійснюють незаконні валютні операції. Так пишуть тернопільські ЗМІ.
У серпні минулого року новий начальник поліції Сергій Зюбаненко обіцяв, що це не “одноразова акція” і всім слід пам’ятати, що такий обмін – це грубе порушення чинного законодавства. А люди, які свідомо йдуть на це – відповідатимуть за скоєнні протиправні дії.
Ми вирішили дослідити, чи справді тернопільські валютники зникли. Підходимо до “злачного” місця у минулому – автовокзал. Справді, бачимо поліцейського на зупинці, на території поблизу людей з пачками грошей не видно.
Та вже трохи далі, на астостоянці, бачимо людей, які кучкуються з водіями авто. Якщо пригледітись, то гроші вони все ж таки міняють. Інколи, підсідають у машини до громадян на декілька секунд, очевидно, для того ж процесу.
Отож, на території ринку та поблизу автовокзалу справді немає людей з пачками грошей, які буркотять перехожим: “Що міняємо?”. Проте, с тверджувати, що валютники зовсім зникли з поля зору теж не варто.
Ми запитали у нейромережі, чому тернополяни так люблять обмінювати гроші саме у валютників?
Ші видав наступний результат:
Ось кілька можливих причин, чому жителі Тернополя люблять обмінювати гроші саме у валютників:
- Зручне розташування пунктів валют валютників. Вони можуть бути розміщені ближче до місць великого скупчення людей, ніж офіційні обмінники в банках.
- Більш гнучкі та вигідні курси обміну валют порівняно з банківськими установами. Валютники можуть пропонувати меншу різницю між курсами купівлі та продажу валют.
- Швидкість та оперативність обслуговування у валютників часто вища, ніж у банках, де можуть бути черги.
- Відсутність необхідності відкривати рахунок чи додаткових комісій. У валютників процес обміну простіший.
- Гнучкіший графік роботи валютних пунктів, включаючи вечірній та вихідний час, коли банки зазвичай зачинені.
- Необмежені суми обміну. В банках іноді діють ліміти на обмін валют фізичними особами.
- Довіра та звичка місцевих жителів до конкретних валютників, з якими вони співпрацюють роками.
Проте варто пам’ятати, що валютні обмінники не регулюються так само жорстко, як банки, тому існують певні ризики.
Прокоментуйте