gazpostach

У природному заповіднику Тернопільщини квітнуть різноманітні первоцвіти

Працівники "Медоборів" показали, які первоцвіти квітнуть у цю пору на території природного заповідника.


Низку світлин вони опублікували на сторінці заповідника в соцмережі.

Природний заповідник “Медобори” – справжня перлина не тільки Тернопільщини, а й України.

Заповідник розташований на теренах Подільських Товтр, гряда яких простягається з північного заходу на південний схід від с. Підкамінь Львівської області, через Тернопільщину, Хмельниччину аж до Румунії.

Товтри є унікальним геолого-геоморфологічним та палеогеографічним феноменом національного і міжнародного значення. Особливо цінною та цікавою ділянкою є частина Товтр, що охороняється у межах природного заповідника “Медобори”, створеного у 1990 році.

Створено природний заповідник “Медобори” з метою збереження унікальних природних комплексів Подільських Товтр, генофонду рослинного і тваринного світу, використання їх у наукових цілях та природоохоронній роботі.

У рослинному покриві “Медоборів” найбільші площі займають лісові угрупування – понад 90%. Особливу цінність становлять ділянки степової, лучно-степової та наскельно-степової рослинності з рідкісними формаціями осоки низької, ковил волосистої та пірчастої. Тут, крім характерних степових, росте багато волино-подільських ендемічних та погранично-ареальних видів: шавлія кременецька, шавлія подільська, змієголовник австрійський, ясенець білий, ковили пірчаста та волосиста, молочай волинський, зіноваті біла, подільська та Блоцького, відкасник осотовидний.

Заповідник підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.

 

Додав: Леся Мельничук


x

Варто прочитати

Бійці тернопільського добробату відправились на фронт

Щоденні тренування та відточення всіх базових вмінь та навичок військовослужбовців. Понад два місяці бійці тернопільського ...