gazpostach

Відомий у світі скульптор Микола Солонер відкрив постійну експозицію у Вишнівецькому палаці на Тернопільщині


Микола Солонер каже, найбільше його надихає українська природа і місцеві жителі. А співпрацю з Вишнівецьким палацом працівники запропонували рік тому.

Митець – уродженець Тернополя. Втім, 10 років жив, навчався і працював у Лондоні. У його творчому доробку – півтисячі скульптур і тисячі графічних робіт. Брав участь у Венеційській бієнале, Фестивалі українського мистецтва у Римі. А роботи його авторства експонували у музеях і галереях України та Великобританії.

«Радий, що моя колекція скульптур і картин повернулась на батьківщину. Ми разом з «Замками Тернопілля» проклали мистецький міст між Англією та Україною», – зазначає Микола Солонер.

Роботи експонуються у 3-х залах палацу. Загалом там 92 скульптури. Вони тривимірні і філософські з глибоким змістом, каже автор.

«В скульптурах використовуються саме символи тварин, їх особливість та дія в скульптурі передають характеристику людини», – додає Микола Солонер.

Додамо, митець у 1996 році переїхав до Лондона. Там закінчив Коледж мистецтв Кенсінгтон і Челсі в Лондоні, відділ Професійної скульптури. Є членом Мистецького клубу Челсі.

Додав: Кузьменко Остап


x

Варто прочитати

дистанційне

Харківський національний університет внутрішніх справ запрошує на навчання абітурієнтів з Тернополя

Війна внесла корективи в роботу Харківського національного університету внутрішніх справ. Навчальний заклад був вимушений перемістити ...