Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройдуть вони одночасно на всій території країни – виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та мерів міст.
Згідно з новим Виборчим кодексом, депутати сільських, селищних, міських (до 90 тис. виборців), районних у містах та районних рад обиратимуть за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах.
В одному окрузі можуть обрати не менше двох і не більше чотирьох депутатів. Така система забезпечує нерівномірне представництво, адже інтереси міста з 90 тис. виборцями відстоюватимуть чотири депутати, а невеличке село з 500 виборцями – аж два.
Депутатів обласних та міських (від 90. тис виборців), а також Верховної Ради АР Крим обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками.
Бюлетень ділитиметься на дві частини – спочатку виборець обиратиме конкретну партію, а потім конкретного депутата з партії.
Виборець зможе віддати свій голос і за партію, і за кандидата, якого пропонує партія. Той, хто набиратиме більше голосів – підніматиметься за спиком.
Сільських, селищних та міських (до 90 тис. виборців) голів обиратимуть за системою відносної більшості. Тут все просто – для перемоги достатньо просто набрати більше голосів за суперника.
За великим рахунком мажоритарний момент залишився – є поділ на округи, прив’язка, необхідно збирати певну кількість голосів. Єдиний пропорційний момент –обов’язкова прив’язка до політичних сил.
Міських голів у містах з кількістю виборців більше 90 тис. проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному міському виборчому окрузі.
За матеріалами Лілія Ященко fakty.com.ua
Читайте також:
Місцеві вибори по-новому: як і коли українці обиратимуть місцеву владу
Прокоментуйте