Нинішні особливості місцевих виборів


Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройдуть вони одночасно на всій території країни – виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та мерів міст.

Оновлено у Виборчому кодексі і вартість участі у виборах. Якщо раніше завдаток становив чотири неоподаткованих мінімуми на кожні 100 тис. виборців, то тепер він зріс у 10 разів – чотири неоподатковані мінімуми на кожні 10 тис. виборців. Особливо дорогими будуть місця у містах-мільйонниках.

Місцеві вибори – це в першу чергу змагання особистостей, а не партій. Перевагу матимуть ті, у кого багато грошей, хто має гарну впізнаваність, авторитет та гарні інформаційні ресурси на місцях – районі газети, журнали, групи у Facebook чи Telegram.

Хоча у випадку з партією Слуга народу, ставки робитимуться на бренд та особистість президента. Підкуп виборців,  ймовірно, збережеться. Можливо, набуде іншої форми та менших масштабів. Ми говоримо про відкриту пропорційну систему, а там є конкретні особистості, відповідно, є можливості впливу на кількість голосів через відповідні механізми – як через агітацію, так і через непрямий підкуп.

За матеріалами Лілія Ященко fakty.com.ua

Додав: rovesnyknewsx

Варто прочитати

Літак

У Тернополі відремонтували сходи “біля Літака”

У Тернополі завершуються ремонтні роботи  на вході у парку Національного відродження зі сторони проспекті Степана Бандери. Відремонтовано ...