Як організовуватимуть місцеві вибори


Згідно з чинним законодавством, місцеві вибори мають відбутись в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень, тобто 25 жовтня 2020 року. Пройдуть вони одночасно на всій території країни – виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та мерів міст.

Згідно з новим Виборчим кодексом, депутати сільських, селищних, міських (до 90 тис. виборців), районних у містах та районних рад обиратимуть за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах.

В одному окрузі можуть обрати не менше двох і не більше чотирьох депутатів. Така система забезпечує нерівномірне представництво, адже інтереси міста з 90 тис. виборцями відстоюватимуть чотири депутати, а невеличке село з 500 виборцями – аж два.

Депутатів обласних та міських (від 90. тис виборців), а також Верховної Ради АР Крим обиратимуть за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками.

Бюлетень ділитиметься на дві частини – спочатку виборець обиратиме конкретну партію, а потім конкретного депутата з партії.

Виборець зможе віддати свій голос і за партію, і за кандидата, якого пропонує партія. Той, хто набиратиме більше голосів – підніматиметься за спиком.

Сільських, селищних та міських (до 90 тис. виборців) голів обиратимуть за системою відносної більшості. Тут все просто – для перемоги достатньо просто набрати більше голосів за суперника.

За великим рахунком мажоритарний момент залишився – є поділ на округи, прив’язка, необхідно збирати певну кількість голосів. Єдиний пропорційний момент –обов’язкова прив’язка до політичних сил.

Міських голів у містах з кількістю виборців більше 90 тис. проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному міському виборчому окрузі.

За матеріалами Лілія Ященко fakty.com.ua

Читайте також:

Місцеві вибори по-новому: як і коли українці обиратимуть місцеву владу

 

Додав: rovesnyknewsx

Варто прочитати

діти

Президент підписав указ про відзначення 29-ї річниці незалежності України

Президент Володимир Зеленський підписав Указ № 318/2020 «Про відзначення 29-ї річниці незалежності України». Згідно з ...