В Україні провели порівняльний тест курячого філе відомих торгових марок.
Визначали наявність гормонів, антибіотиків і збільшення маси за допомогою води, повідомляє УНН із посиланням на сайт “Центр експертиз ТЕСТ”. У тестуванні брали участь такі торгові марки:
1) Гаврилівські курчата;
2) Знатна курка;
3) Львівська курка;
4) Наша Ряба;
5) Чебатурочка;
6) Епікур.
Органолептична оцінка
Сире м’ясо у буквальному сенсі не дегустували, а проводили його уважний товарознавчий огляд. Особливу увагу було приділено правильному розбиранню філе. За вимогами стандарту (ДСТУ 3143: 2013) філе повинно являти собою м’ясо, отримане відділенням грудних м’язів від грудини. Його можна випускати з шкірою (це повинно бути вказано на маркуванні додатково), але в нашому випадку воно було без неї. Тому вимоги до продукту такі:
-
поверхня чиста, суха, але не обвітрена;• колір м’яса – рожевий або блідо-рожевий;• консистенція пружна, при натисканні пальцем м’язи швидко відновлюють форму;• ніяких слідів шкіри, кісток або синців, згустків крові;• без стороннього запаху.
Саме таким має бути якісне охолоджене філе.
Без зауважень по органолептиці тільки марка “Наша ряба”. Невеликі недоліки були у “Гаврилівські курчата” (шматочки шкіри) і “Епікур” (синець). У цих двох зразків оцінка по даному параметру “добре”.
У м’яса “Знатна курка” був виявлений синець, такий же дефект у “Львівська курка” разом зі шматочком хрящика. У “Чебатурочка”, незважаючи на наявність серветки в піддоні, було занадто багато рідини. Усі три зразки отримали “задовільно” за розбирання. Порадувало лише те, що стороннього запаху не було ні в одному зі зразків.
Читайте також:
Їжа тернополян: чи є в курятині антибіотики
Прокоментуйте